Těhotná Diana se schválně vrhla ze schodů. Tajné nahrávky ze života princezny z Walesu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Těhotná Diana se schválně vrhla ze schodů. Tajné nahrávky ze života princezny z Walesu

Těhotná Diana se schválně vrhla ze schodů. Tajné nahrávky ze života princezny z Walesu

„Princezna lidských srdcí“ zemřela už před dvaceti lety. Na povrch se ale stále dostávají další neznámé detaily z jejího života. A není nouze o skandály. Nyní vyšlo najevo, že těhotná princezna Diana se schválně vrhla ze schodů, aby upoutala pozornost svého manžela prince Charlese.

O princezně Dianě a jejím nelehkém osudu vyšlo už mnoho knih. Ví se, že protrpěla bulimii i nevěru svého manžela. Několikrát se měla údajně také pokusit o sebevraždu. K podrobnostem z Dianina života měl přístup novinář Andrew Morton. Tomu dle webu The Independent od roku 1991 sama princezna tajně posílala nahrávky, na kterých vypráví o svém životě. Většinu z informací novinář publikoval už ve své knize Diana: Její pravdivý příběh. Některé se ale objevily až nyní.

„Když jsem byla čtyři měsíce těhotná a čekala jsem Williama, vrhla jsem se ze schodů, abych upoutala pozornost svého manžela. Chtěla jsem, aby mě poslouchal,“ popisuje údajně na jedné z nahrávek princezna.

Nejprve prý brečela a prosila Charlese, aby se jí věnoval. „Řekl, že nebude poslouchat, že prý se takhle chovám vždycky. A že jde jezdit na koni,“ popisuje Diana. Proto se rozhodla k brutálnímu činu a s miminkem pod srdcem skočila ze schodů. „Pak se objevila královna. Byla absolutně zděšená a třásla se. Byla hrozně vyděšená,“ popisuje Diana reakci svojí tchýně.

Princezna souhlasila, že svoje děsivé vzpomínky novináři poskytne, pokud ale zůstane tajemstvím, že svědectví o poměrech v Kensingtonském paláci vyzradila právě ona. Mortonova kniha vyšla ještě za Dianina života. Originální nahrávky se poprvé objevily až po Dianině smrti. „Nikdy bych je neodhalil, kdyby nezemřela,“ řekl Morton.

Dvě desetiletí po smrti svojí matky o tehdejší situaci promlouvají poprvé i její synové William a Harry. Oba potvrdili, že se s matčiným odchodem vyrovnávali dlouho a museli dokonce vyhledat odbornou pomoc. Princ William dokonce řekl, že mu trvalo skoro dvacet let, než dokázal o tragické smrti svojí matky mluvit.

Princezna Diana zemřela 31. srpna 1997 v Paříži. Při automobilové nehodě zahynul také její partner Dodi al Fayed a řidič Henri Paul. Kolem záhadné smrti se vyrojilo množství konspiračních teorií. Pravděpodobným důvodem nehody byla ale neopatrná jízda při zběsilém útěku před novináři.

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.