„Teta se skoro utopila, jak jí to zacpalo šnorchl.“ Moře v Dubrovníku zamořily fekálie

Blesk.cz

04. 07. 2018 • 11:01
Plány na příjemnou dovolenou v Chorvatsku se hned zkraje prázdnin hroutí. V turisty hojně navštěvovaném Dubrovníku je mořská voda znečištěna fekáliemi. Jejich zdroj se zatím nepodařilo odhalit, úřady proto v těchto místech koupání nedoporučují.
 

V Dubrovníku, kde byla v zátoce Pile zjištěna kontaminace fekáliemi, pobýval i čtenář Blesku, který se v úterý vydal s rodinou potápět. „Všude kolem nás byly najednou samé hnědé skvrny. Když jsem si pak sundal masku, začal jsem to i cítit,“ popsal svůj zážitek Erik.

Když jsme vylezli, byli jsme celí od ho*en. Brýle, plavky, ploutve, celá výstroj,“ dodal čtenář Blesku s tím, že se pak pokusili omýt v umyvadlech u pláže. „Všichni na nás koukali, jak na nějaký smraďochy. Dovolená jako lusk, asi teď pojedeme výš, do Dalmácie,“ svěřil se čtenář redakci Blesku. Neváhal přidat i několik dalších podrobností.

„Moje teta se skoro utopila, jak jí to zacpalo šnorchl! Ještě teď to rozdýcháváme a přijde nám, že ten smrad je pořád cítit. A to jsme se třikrát sprchovali,“ zmínil Erik, aby pokračoval: „Ony ty fekálie z pláže nejde vidět, jen jak jste dál. Naštěstí jsme měli odliv. Viděli jsme pány na lodích, jak tam házeli nějaké velké bílé sítě. Asi to s tím chtěli filtrovat. Cestovka nám za pobyt peníze nevrátí, prý to není jejich chyba.“

Co v takové situaci doporučuje udělat hygienik čtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET