Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Time zařadil čtrnáctiletou herečku mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Jak se ocitla po boku Muska a Macrona?

Time zařadil čtrnáctiletou herečku mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Jak se ocitla po boku Muska a Macrona?

Časopis Time zařadil Millie Bobby Brown, která se proslavila rolí v populárním seriálu Stranger Things, do žebříčku 100 nejvlivnějších osobností světa. Stala se tak nejmladším osobností, kterou magazín na seznam zařadil.

Millie si toto ocenění zasloužila nejen díky hereckému výkonu a mimořádnému talentu, který veřejně obdivuje například herec Aaron Paul, ale také díky tomu, že svou popularitu dokázala i přes svůj věk velmi dobře využít.

Kromě dobře rozjeté kariéry herečky totiž dostala, jako jedna z nejmladších hollywoodských hvězd, šanci produkovat celovečerní film, který má být adaptací knihy Nancy Springerové. V příběhu o mladší sestře Sherlocka Holmese sama ztvární jednu z hlavních postav.

720p 480p 360p 240p
Stranger Things

Ke každé osobnosti přidává Time i krátký text od blízkého přítele nebo obdivovatele. Pro Millie ho napsal Aaron Paul, který se podle serveru Independent považuje za jejího „superfanouška“.

Když se poznali, bylo jí teprve 12 let, přesto ho ohromila svým duchem a nadčasovým myšlením. „Bylo to jako mluvit s budoucím mentorem, v tomto věku jsem o něčem takovém mohl jenom snít. Abych byl upřímný, tak bych o tom mohl snít v jakémkoli věku. Nějakým způsobem se jí podařilo uchopit lidskou zkušenost, takže to vypadá, že je na tomto světě už tisíc let. Jsem hrdý na to, že ji znám.“

Mladičká superstar se nyní ocitla ve společnosti velkých jmen světového formátu, jako je Elon Musk, Kesha, francouzský prezident Emmanuel Macron, starosta Londýna Sadiq Khan, Nicole Kidman, Roger Federer nebo Oprah Winfreyová.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1