Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tohle vás zbaví stresu. Zkuste 5 následujících způsobů

Tohle vás zbaví stresu. Zkuste 5 následujících způsobů
 

Nenechte se ovládat stresovými situacemi. Psychické a fyzické napětí v nás může vyvolávat celá řada okolností– velká zodpovědnost, napjaté vztahy s blízkými nebo třeba špatné zážitky z minulosti. S trochou soustředění ale není nemožné tyto faktory překonat. Podívejte se na 5 jednoduchých rad jak se stresu zbavit.

 

Zasmějte se. Pořádně!

Smích uvolňuje endorfiny, které zlepšují náladu a snižují hladinu stresu. Pořádně se zasmějte a dostaňte svůj nervový systém do pohody.

Poslouchejte hudbu

Dejte si přestávku a poslechněte si trochu relaxační hudby. Má to pozitivní vliv na náš mozek a tělo, na krevní tlak a na hormon kortizol, který je spojen se stresem.

Zavolejte přátelům

Pokud se cítíte ve stresu, vezměte do ruky telefon, zavolejte někomu blízkému a povězte mu o svých problémech. Slyšet důvěrně známý hlas, i když jen na pár minut, vás zaručeně uklidní.

Promluvte si sami se sebou

Když se zrovna nemůžete nikomu dovolat, promluvit si alespoň sami se sebou je dalším dobrým řešením. Nebojte se, že budete vypadat bláznivě - prostě řekněte sami sobě, proč jste ve stresu, a co musíte udělat, aby bylo vše v pořádku.

Zhluboka dýchejte

Rada „zhluboka se nadechnout“ se může zdát jako klišé, ale opravdu to funguje. Pro krátké cvičení si pohodlně sedněte a dejte si ruce na kolena. Nadechněte se pomalu a zhluboka, soustřeďte se na vaše plíce a na to, jak se vám rozpíná hruď. Hluboké dýchání okysličuje krev a pročistí vám mysl.

 

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1