Továrna na debilno, kniha od TMBK a Dominika Landsmana, je bestsellerem. Prodáno je už 15 tisíc kusů | info.cz

Články odjinud

Továrna na debilno, kniha od TMBK a Dominika Landsmana, je bestsellerem. Prodáno je už 15 tisíc kusů

Nejlepší politicko společenská satira od dob Švejka. Tak s nadsázkou mluvili o své nové knize Továrna na debilno její autoři – kolážista Tomáš Břínek, známý jako TMBK a spisovatel Dominik Landsman. Ale jak se zdá, tak nebyli oba pánové tak daleko od pravdy. Minimálně, co se týče komerčního úspěchu knihy. Té už se na internetu nebo v knihkupectví prodalo přes 15 tisíc výtisků. Takové číslo zní dělá v Česku nepochybný bestseller.

 

„Když jsme pro první vydání dělali 10 tisíc výtisků, tak jsem si myslel, že jsme to hodně přehnali. Jenže za pár dní bylo jasné, že se bude muset udělat dotisk. Pár knížek už jsem napsal a vím, jak těžce se prodávají, ale musím se přiznat, že takovéhle prodeje jsem u Továrny na debilno nečekal,“ říká úspěšný spisovatel Dominik Landsman, který má na svědomí například veleúspěšnou sérii Deník moderního fotra...

Velkou radost knihy, která je plná jeho originálních koláží, má i ilustrátor a grafik Tomáš Břínek aka TMBK. „Když ten nápad na knihu vznikl, tak jsme o jeho životaschopnosti dost pochybovali. Ale lidé ukázali, že je tenhle druh humoru prostě baví, za což jim moc děkuju a modlím se, aby jim to ještě chvíli vydrželo,“ směje se Břínek. „Ale musím se dál snažit, moje tchýně Halina Pawlovská prodala svých knih stovky tisíc, takže doma jsem pořád za literárního amatéra,“ dodává TMBK.

Továrna na debilno slavila úspěchy ještě před svým vydáním. Stala se totiž trhákem na crowfundingovém portále Hithit, kde na její vznik přispělo přes dva tisíce dárců a celkově vybrali přes 800 tisíc korun. Tím se Továrna na debilno stala nejúspěšnějším tuzemským knižním crowfundingovým projektem.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud