Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tři sestry: V Plzni se narodila trojčátka, rodině obrátila život naruby

Tři sestry: V Plzni se narodila trojčátka, rodině obrátila život naruby

Ella, Ema a Anna. Tahle tři zlatíčka se narodila před Vánoci v plzeňské fakultní porodnici. Šťastným rodičům se tak rodina pořádně rozrostla, doma totiž mají ještě dvouletého syna Matýska.

Holčičky se mamince Michaele narodily 20. prosince. Ella vážila 2,35 kg, Emma 2,30 kg a nejmenší Anička 2,05 kg.

Trojčata obrátila rodině život naruby. Před Vánocemi čekalo rodiče a dvouletého Matýska stěhování do většího bytu v Dobřanech, kde žije také babička dětí, jejíž pomoc teď bude velmi potřebná. Holčičky tak doma přivítal velký pokoj, ve kterém je všechno třikrát.

Ačkoli jsou holčičky pro okolí rozpoznatelné hlavně podle oblečení, šťastná maminka už ale rozdíly vnímá. „Elinka je vybíravá a o všem dlouho přemýšlí, je menší, ale zároveň kulatější. Emička a Anička jsou jednovaječné a jsou o něco rychlejší než Elinka. I když působí jako štíhlé atletky, jakmile dostanou mléko, okamžitě baští,“ řekla pro nemocniční web.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1