Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trojice Číňanů vydělávala na šíleném byznysu s „lajky“. Policie našla 500 iPhonů a půl milionu SIM karet

Trojice Číňanů vydělávala na šíleném byznysu s „lajky“. Policie našla 500 iPhonů a půl milionu SIM karet

Thajská policie rozprášila netradiční byznys tří Číňanů, kteří si založili „farmu na lajky“ na sociálních sítích. Při razii policisté zadrželi nejen podezřelé, ale rovněž zabavili i několik stovek mobilních telefonů iPhone a bezmála půl milionu SIM karet mobilních operátorů, informoval deník Bangkok Post

Operace thajské policie přinesla zásadní úspěch až napodruhé. Během první razie policisté zabavili přes sto tisíc SIM karet, nicméně muže stojící v pozadí klikací farmy na místě činu nezadrželi.

Podařilo se je dopadnout až o několik dní později, kdy si kromě nich policie na své konto připsala i zabavení 350 tisíc dalších SIM karet a bezmála pětistovky starších telefonů iPhone.

Podle místního deníku Manager Online trojice mladých mužů využívala levné thajské telefonní tarify a skrze stovky mobilů za peníze zájemcům uměle zvyšovala lajky, návštěvnost stránek na sociálních médiích či tzv. interakci u zboží prodávaného v Číně.

Policisté uvedli, že trojici vybavila telefony nejmenovaná čínská společnost, která jim za jejich trable rovněž měsíčně vyplácela 150 tisíc báhtů (přes sto tisíc korun).

Čínští "klikači" jsou obžalováni z nelegálního ovozu elektronických zařízení a práce bez pracovního povolení. Policie dále pátrá po možných komplicích a po šéfovi celého gangu.