Trump: Je to falešná zpráva, prověrku pro své děti nechci

Info.cz

16. 11. 2016 • 19:57

Je to typicky falešná novinářská zpráva, reagoval Donald Trump na tvrzení, že chce pro své děti bezpečnostní prověrku. Vypadá to tak, že ani jeden z trojice jeho dospělých ratolestí, se nedostane k tajným informacím. Otázkou zůstává, zda k nim bude mít přístup zeť nově zvoleného prezidenta Jared Kushner.

Zprávu o tom, že Trump shání pro své děti Erika, Ivanku a Donalda juniora bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně, přinesla jako první televize CBS News. Spekulovat pak o ní začala i další média. Americké zákony prezidentům zakazují zaměstnat své příbuzné v Bílém domě. Trump by je ale mohl z otcovské lásky postavit do role svých poradců. Díky prověrce by se pak dostali i k tajným informacím. To by mohlo způsobit konflikt zájmů už z toho důvodu, že Trumpovy děti slíbily, že se postarají o byznys svého otce, zatímco bude v čele Spojených států.

Kushner byl Trumpovi nablízku i minulý týden. Zatímco budoucí prezident mluvil v Bílém domě s Barackem Obamou, Kushner se sešel s personálním šéfem Bílého domu Dennisem McDonoughem.

SDÍLET