Trump udělil milost dvěma krocanům. Na ceremonii před Dnem díkůvzdání hýřil vtipem | info.cz

Články odjinud

Trump udělil milost dvěma krocanům. Na ceremonii před Dnem díkůvzdání hýřil vtipem

Spojené státy čeká Den díkůvzdání, který se pro miliony Američanů nese ve znamení rodinného posezení u krocaní pečeně. Tradicí se však stalo i omilostnění krocanů, kteří měli nakrmit hladové krky v Bílém domě. Jinak tomu není ani v případě Donalda Trumpa, který před jistou smrtí zachránil krocany jménem Wishbone a Drumstick. Šéf Bílého domu byl během ceremoniálu samý vtip a vzpomněl si i na své předchůdce Baracka Obamu a Harryho Trumana.

Poté, co Trump dvěma opeřencům udělil milost, připomněl stejný krok Baracka Obamy z loňského roku, který před pekáčem zachránil krocany jménem Tater a Tot.

„Jak mnoho z vás ví, jsem velice aktivní v odvolávání řady exekutivních opatření mého předchůdce, byl jsem ale právní kanceláří Bílého domu informován, že omilostnění Tatera a Tota nemůže být za žádných okolností zrušeno,“ vtipkoval podle serveru Business Insider Donald Trump.

„Tatere a Tote, můžete klidně odpočívat,“ dodal prezident, který bude Den díkůvzdání trávit s rodinou v rezortu Mar-a-Lago na Floridě.

Šéf Bílého domu si během dnešního ceremoniálu vzal na paškál i bývalého amerického prezidenta Harryho Trumana, který před 70 lety neváhal krocany poslat do trouby a u příležitosti Dne díkůvzdání si na nich pochutnat. „Milost jim neudělil. Odmítl. Byl neústupný kuchtík. Dnes budu mnohem hodnější prezident,“ smál se Trump.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud