Články odjinud

Turnaj ve videohře se změnil v masakr. Střelec nevydýchal porážku, v amoku střílel do lidí

Turnaj ve videohře se změnil v masakr. Střelec nevydýchal porážku, v amoku střílel do lidí

Čtyřiadvacetiletý David Katz při nedělní střelbě na turnaji v počítačové hře Madden NFL zastřelil dva mladé muže a dalších jedenáct zranil. Nakonec poloautomatickou zbraň namířil proti sobě. Podle médií měla za zkratem loňského výherce mistrovství stát letošní porážka.

Střelbu ve floridském nákupním a zábavním centru nepřežili tři lidé. Loňský vítěz turnaje ve fotbalové počítačové hře Madden NFL tam namířil zbraň proti svým úspěšnějším protihráčům.

Jednou z obětí byl 21letý Eli Clayton z Kalifornie, který platil za „vycházející hvězdu“ ve svém oboru. Druhou obětí se stal 27letý otec a manžel Taylor Robertson ze Západní Virginie. Třetím a zřejmě i posledním mrtvým je pak sám střelec – David Katz z Marylandu.

Podle serveru LADbible se Katz vydal do svého auta pro poloautomatickou zbraň poté, co vypadl ve vyřazovacím kole. Kamery následně zachytily paprsek laserového zaměřovače na hrudi jednoho z účastníků. Do začátku střelby zbývalo jen několik sekund.

Podle výpovědí některých svědků Katze rozlítilo, že letošní turnaj nevyhrál, a proto sáhl po zbrani. Vítěz klání v Jacksonville má možnost postoupit do finále v Las Vegas a soutěžit o 165.000 dolarů (3,7 milionu Kč). Zda byl Katzův neúspěch skutečně motivem střelby, ale úřady zatím nepotvrdily.

 

Články odjinud