Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tvrdíkova dcera míří do světové špičky. Vyhrála nejprestižnější soutěž modelek

Tvrdíkova dcera míří do světové špičky. Vyhrála nejprestižnější soutěž modelek

Česko má vycházející hvězdu ve světě modelingu. Je jí Jana Tvrdíková, dcera bývalého ministra obrany a Jaroslava Tvrdíka. Vyhrála světové finále soutěže Elite Model Look. Otevřela se jí tak cesta k zajímavým smlouvám. 

Vzestupy a pády Jaroslava Tvrdíka
Zatímco ve vládě někdejší ministr obrany lámal rekordy v popularitě, dál už se mu tolik nedařilo. České aerolinie si pod jeho vedením dobře nevedly. V současnosti kope v dresu čínské společnosti CEFC coby její zástupce pro Evropu a pomáhal mimo jiné při převzetí fotbalové Slavie Číňany.

Jana Tvrdíková s přehledem zvítězila už na konci srpna v republikovém finále soutěže a nyní dokázala svůj úspěch zopakovat na mezinárodní scéně. Při středečním slavnostním vyhlášení bodovala u odborné poroty mezi dívkami nejlépe Češka, mezi mladíky se prosadil Nigerijec Davidson Obennebo.

Oba vítězové před sebou mají ještě náročnou cestu, aby se dokázali ve světě modelingu prosadit, už teď je ale jasné, že to budou mít díky svému úspěchu o něco snazší, než jejich konkurenti. V minulosti dokázala soutěž nakopnout kariéru modelek formátu Cindy Crawfordové, Gisele Bündchenové nebo Alessandry Ambrosiové.

Patnáctiletá Jana coby vítězka získala exkluzivní kontrakt s agenturou Elite. Ta zastupuje většinu modelek, které se podle magazínu Forbes umístily v první desítce nejvíce vydělávajících manekýn za rok 2016. Zatímco Číňanka Liu Wenová na sedmé příčce si přišla na „pouhých“ sedm milionů dolarů, v případě druhé Adriany Limy už částka přesahuje deset milionů.

Pokud se tedy Jana Tvrdíková bude snažit a nadále bude pokračovat v nastoupené cestě, může si časem přijít na pořádný balík. Její otec byznysmen je na ni hrdý určitě už teď, stejně jako fanoušci fotbalové Slavie, jejíž přechod do rukou čínského investora právě Jaroslav Tvrdík pomáhal zorganizovat.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1