Tvůrci zveřejnili nový trailer očekávaného filmu o Mercurym. Bohemian Rhapsody přijde do kin na počátku listopadu | info.cz

Články odjinud

Tvůrci zveřejnili nový trailer očekávaného filmu o Mercurym. Bohemian Rhapsody přijde do kin na počátku listopadu

Tvůrci s napětím očekávaného životopisného filmu o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym zveřejnili již druhý trailer. Film s názvem Bohemian Rhapsody přijde do kin až na počátku listopadu, už nyní ale vzbuzuje vesměs nadšené reakce. Druhý sestřih navíc podle médií umlčel ty kritiky, kteří po zhlédnutí prvního vyčítali autorům, že se snaží zastřít Mercuryho homosexuální orientaci.

Více než dvouminutový trailer, ve kterém zazní některé z největších hitů kapely Queen, nabízí pohled na úspěchy i neúspěchy, kterým musela skupina s ikonickým frontmanem čelit. Zanzibarského rodáka Mercuryho ve snímku ztvární americký herec egyptského původu Rami Malek, který v roli nahradil původně obsazeného Sachu Barona Cohena.

Ve snímku, který podle BBC jistě potěší skalní fanoušky britské rockové kapely, budou zachyceny počátky hudebního tělesa, vrchol slávy i legendární londýnský koncert Live Aid v roce 1985, tedy šest let před Mercuryho smrtí.

Po zveřejnění prvního traileru v květnu čelili tvůrci filmu kritice kvůli údajné snaze zastřít Mercuryho homosexualitu. Podle médií ale nyní zveřejněný sestřih obavy ze zkreslení zpěvákova osobního života rozptýlil. Zachycen je v něm totiž nejen jeho vztah s Mary Austinovou, ale i skutečnost, že jej přitahovali muži.

Podle BBC se rovněž zdá, že se film citlivě vypořádá s tématem Mercuryho nemoci. Zpěvák se v 80. letech nakazil virem HIV a v roce 1991 podlehl zápalu plic kvůli slabé imunitě v důsledku AIDS.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud