Tvůrci zveřejnili nový trailer očekávaného filmu o Mercurym. Bohemian Rhapsody přijde do kin na počátku listopadu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tvůrci zveřejnili nový trailer očekávaného filmu o Mercurym. Bohemian Rhapsody přijde do kin na počátku listopadu

Tvůrci zveřejnili nový trailer očekávaného filmu o Mercurym. Bohemian Rhapsody přijde do kin na počátku listopadu

Tvůrci s napětím očekávaného životopisného filmu o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym zveřejnili již druhý trailer. Film s názvem Bohemian Rhapsody přijde do kin až na počátku listopadu, už nyní ale vzbuzuje vesměs nadšené reakce. Druhý sestřih navíc podle médií umlčel ty kritiky, kteří po zhlédnutí prvního vyčítali autorům, že se snaží zastřít Mercuryho homosexuální orientaci.

Více než dvouminutový trailer, ve kterém zazní některé z největších hitů kapely Queen, nabízí pohled na úspěchy i neúspěchy, kterým musela skupina s ikonickým frontmanem čelit. Zanzibarského rodáka Mercuryho ve snímku ztvární americký herec egyptského původu Rami Malek, který v roli nahradil původně obsazeného Sachu Barona Cohena.

Ve snímku, který podle BBC jistě potěší skalní fanoušky britské rockové kapely, budou zachyceny počátky hudebního tělesa, vrchol slávy i legendární londýnský koncert Live Aid v roce 1985, tedy šest let před Mercuryho smrtí.

Po zveřejnění prvního traileru v květnu čelili tvůrci filmu kritice kvůli údajné snaze zastřít Mercuryho homosexualitu. Podle médií ale nyní zveřejněný sestřih obavy ze zkreslení zpěvákova osobního života rozptýlil. Zachycen je v něm totiž nejen jeho vztah s Mary Austinovou, ale i skutečnost, že jej přitahovali muži.

Podle BBC se rovněž zdá, že se film citlivě vypořádá s tématem Mercuryho nemoci. Zpěvák se v 80. letech nakazil virem HIV a v roce 1991 podlehl zápalu plic kvůli slabé imunitě v důsledku AIDS.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.