Tvůrci zveřejnili obsazení deváté epizody Hvězdných válek. Zahraje si i zesnulá Fisherová | info.cz

Články odjinud

Tvůrci zveřejnili obsazení deváté epizody Hvězdných válek. Zahraje si i zesnulá Fisherová

Tvůrci filmových Hvězdných válek (Star Wars) oznámili herecké obsazení epizody IX. Podle BBC se ve filmu objeví staré tváře i nováčkové. Asi největším překvapením je obsazení zesnulé herečky Carrie Fisherové, která v Hvězdných válkách ztvárnila princeznu Leiu. 

Fisherová, která v roce 2016 náhle zemřela, se do nového filmu dostane díky vystřiženým záběrům z epizody VII: Síla se probouzí. „Všichni jsme ji zoufale milovali,“ říká režisér JJ Abrams. „Uspokojivé zakončení Skywalkerovy ságy by bez ní nešlo,“ dodal s tím, že nakonec našli způsob, jak Fisherovou do filmu dostat. 

Postavu Lando Calrissiana si zahraje 81letý Billy Dee Williams, ve filmu se objeví i Richard E. Grant. Do Hvězdných válek se vrací Mark Hamill, jehož v roce 1977 takřka přes noc katapultovalo ke hvězdám ztvárnění role Luka Skywalkera v prvním Star Wars filmu. 

První trailer na nové Hvězdné Války autor: youtube.com/Totalfilm.cz

Jediným hercem, který se objevil ve všech hlavních filmech, je Anthony Daniels, který nebude chybět ani v deváté epizodě – android C-3PO znovu promluví jeho hlasem. Roli dostala i britská herečka Naomi Ackie, která se proslavila například snímkem z roku 2017 Lady Macbeth.

Fanouškům jsou známa i následující jména, která se objevila v předchozí epizodě: Daisy Ridleyová, John Boyega, Lupita Nyong’ová či Domhnall Gleeson.

Natáčet se začne příští týden v Londýně, premiéra je plánovaná na prosinec 2019. 

Video ze zákulisí natáčení osmé epizody Star Wars autor: Facebook.com/Star Wars

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud