Tvůrci zveřejnili obsazení deváté epizody Hvězdných válek. Zahraje si i zesnulá Fisherová | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tvůrci zveřejnili obsazení deváté epizody Hvězdných válek. Zahraje si i zesnulá Fisherová

Tvůrci zveřejnili obsazení deváté epizody Hvězdných válek. Zahraje si i zesnulá Fisherová

Tvůrci filmových Hvězdných válek (Star Wars) oznámili herecké obsazení epizody IX. Podle BBC se ve filmu objeví staré tváře i nováčkové. Asi největším překvapením je obsazení zesnulé herečky Carrie Fisherové, která v Hvězdných válkách ztvárnila princeznu Leiu. 

Fisherová, která v roce 2016 náhle zemřela, se do nového filmu dostane díky vystřiženým záběrům z epizody VII: Síla se probouzí. „Všichni jsme ji zoufale milovali,“ říká režisér JJ Abrams. „Uspokojivé zakončení Skywalkerovy ságy by bez ní nešlo,“ dodal s tím, že nakonec našli způsob, jak Fisherovou do filmu dostat. 

Postavu Lando Calrissiana si zahraje 81letý Billy Dee Williams, ve filmu se objeví i Richard E. Grant. Do Hvězdných válek se vrací Mark Hamill, jehož v roce 1977 takřka přes noc katapultovalo ke hvězdám ztvárnění role Luka Skywalkera v prvním Star Wars filmu. 

720p 360p
První trailer na nové Hvězdné Války

Jediným hercem, který se objevil ve všech hlavních filmech, je Anthony Daniels, který nebude chybět ani v deváté epizodě – android C-3PO znovu promluví jeho hlasem. Roli dostala i britská herečka Naomi Ackie, která se proslavila například snímkem z roku 2017 Lady Macbeth.

Fanouškům jsou známa i následující jména, která se objevila v předchozí epizodě: Daisy Ridleyová, John Boyega, Lupita Nyong’ová či Domhnall Gleeson.

Natáčet se začne příští týden v Londýně, premiéra je plánovaná na prosinec 2019. 

1080p 720p 360p
Video ze zákulisí natáčení osmé epizody Star Wars

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.