Udělejte si podzimní výlet a nakupte originální vánoční dárky | info.cz

Články odjinud

Udělejte si podzimní výlet a nakupte originální vánoční dárky

Udělejte si podzimní výlet a nakupte originální vánoční dárky
 
Prezentace klienta - 18. října 2018 • 00:00

Nečekejte na další dovolenou do nového roku. Udělejte si příjemný výlet ještě na podzim, načerpejte novou energii, vánoční atmosféru a ušetřete čas a nervy nakoupením dárků v zahraničí.

Londýn představil vánoční novinku

Londýn jako nákupní centrum stále vede. Díky častým akčním letenkám je skvěle dostupný a koncentruje neuvěřitelné množství různorodých obchodů. I když jste v Londýně poněkolikáté, vždycky je co vidět. Do Londýna se za vánočními nákupy můžete vydat opravdu brzy, první výzdoba v ulicích je vidět už na přelomu září a října. Za těmi nejlepšími nákupy nemusíte chodit daleko, ulice Oxford Street a trhy Camden Town koncentrují ty nejvýznamnější značky a nejrůznější cenové kategorie.

Náš tip: na konci září letos v Londýně otevřel své dveře první obchod specializovaný na vánoční sortiment John Lewis Christmas Shop. Veškeré ozdoby a sladkosti tak seženete na jednom místě.

Vintage kousky pro každého v Madridu

Jestli si chcete ještě užít tepla, zajeďte si do předvánočního Madridu, zažijete tak zcela odlišnou atmosféru od typických „vánočních“ velkoměst. Ochutnejte typickou španělskou horchatu v teplém kořeněném zimním podání a churros s opravdovou hustou horkou čokoládou. Takto posilněni se pak můžete vydat lovit ty nejoriginálnější kousky na Vánoce do ulice Velarde, kde se pod každým vývěsním štítem skrývá unikátní vintage obchod oblečení a doplňků z druhé ruky.

Uniknout by vám rozhodně neměl ani každonedělní bleší trh El Rastro, na kterém seženete doslova vše, na co si vzpomenete: od ručně vyráběných doplňků, přes obrazy, oblečení, až po starožitný nábytek, nádobí nebo analogové fotoaparáty.

Noblesní Vídeň pro celou rodinu

Vánoční Vídeň je podzimní stálicí. Její výhodou je, že cesta autobusem je opravdu levná a krátká, takže i víkendový pobyt může být časově velmi efektivní. U Vídně si můžete užít populárního obchodu Primark, ve kterém nakoupíte velmi výhodně. Obchod se zároveň nachází ve velkém nákupním domě, takže pokud nepořídíte vše potřebné v Primarku, můžete se podívat i jinde a po jiných věcech.

Opravdovou vánoční atmosféru si potom užijte na vánočních trzích na nádvoří barokního zámku Hof. V rozlehlých zahradách nabízí své vánoční zboží více než stovka stánkařů z celého Rakouska a najdete tu také bohatý doprovodný program a atrakce, které zabaví i děti: od stájí se zvířaty až po řemeslné dílny.

Tip: Před cestou za vánočními nákupy si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. U ERV Evropské pojišťovny seženete pojištění na jakýkoli druh cesty, který vás nenechá v nouzi, ani pokud na cestě onemocníte nebo přijdete o svá zavazadla s dárky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud