Umělý had v nose a další podivné věci, které v roce 2016 zůstaly v tělech Američanů | info.cz

Články odjinud

Umělý had v nose a další podivné věci, které v roce 2016 zůstaly v tělech Američanů

Lékaři v USA loni odstraňovali z těl svých pacientů věci nejrůznějších velikostí a tvarů a vyslechli si přitom řadu kuriózních příhod. 

Internetový server Deadspin vytvořil seznam věcí, které se během loňského roku ocitly v tělních dutinách obyvatel USA. Mezi nejfrekventovanější místa patřila ústa, uši nebo nosy. Například z ucha museli američtí lékaři vytahovat šachovou figurku, vlásenku, vypuštěný balonek nebo mrtvého brouka. Jiný pacient se zase rozhodl vyplnit si ušní kanálek benzínem. 

Nůžky v břiše
Podobný příběh se odehrál také ve Vietnamu. 54letý muž skončil po autonehodě na operačním sále, kde mu lékaři v břiše našli dvoje 15centimetrové nůžky. Když se zdravotníci podivovali, kde se nůžky v jeho břišní dutině vzaly, muž si vzpomněl na jinou operaci, kterou v minulosti prodělal. Bylo to shodou náhod také po silniční nehodě v roce 1998. Lékaři pacienta omylem zašili i s chirurgickými nůžkami, se kterými tak muž chodil v blízkosti tlustého střeva celých 18 let.

Bizarní předměty se dostaly také do nosů Američanů – například umělý had, guma nebo miniaturní hokejka. Poranění nosu museli lékaři řešit, také když se pacienti pokoušeli vyndávat věci svépomocí. „Pacient si do pravé nozdry vsunul hrozinku. Jeho bratr se mu ji pokusil vyjmout pinzetou, ale pacient se pohnul,“ popisuje zpráva jedné z amerických nemocnic.

Nejrůznější předměty se dostaly také do amerických žaludků. Lékaři museli pacienty vysvobodit například od spolknuté svítící tyčinky, pravítka nebo inhalátoru. V hrdle jednoho z pacientů našli také kus ztvrdlého dortu. Další zase omylem místo jedné pilulky spolkl rovnou celou lahvičku s léky.

Kuriózní předměty se také dostaly do těch nejintimnějších míst – mužům odtud museli lékaři odstraňovat například kuličku na cvrnkání nebo střevíčky pro panenku, jedné z pacientek zase USB flash disk. Jedna z lékařských zpráv také popisuje případ, kdy museli lékaři vyndávat z konečníku pacienta krém na boty. „Byl opilý, nemá nejmenší tušení, jak se mu tam objekt dostal,“ píše lékař ve zprávě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud