Už víte, co je mechanismus z Antikythéry? Google ukázal, co dalšího jsme skrze něj letos hledali | info.cz

Články odjinud

Už víte, co je mechanismus z Antikythéry? Google ukázal, co dalšího jsme skrze něj letos hledali

Společnost Google tradičně zveřejnila statistiky toho, co lidé nejčastěji hledali. Čechy v uplynulém roce nejvíc zajímala hesla jako volby, Kajínek, velikonoční beránek nebo Věra Špinarová. Výrazy nejen zobrazují aktuální společenské trendy, ale i rekapitulují události uplynulého roku. 

Na vyhledávač Google jsme se obraceli s nejrůznějšími dotazy. Jak uplést pomlázku, kdo nám volá, co s sebou na dovolenou nebo jak zhubnout stehna. Otázky co k obědu a k večeři doplnily tradiční recepty na beránka, mazanec, svíčkovou nebo segedín.

Kuriozitou se stala velmi často hledaná otázka: „Co je mechanismus z Antikythéry“. Jedná se o starobylý řecký počítač, o kterém se mnoho z nás chtělo dozvědět víc.

Událost i trend roku vyhrály jednoznačně volby a staly se tak hlavním skokanem obou rubrik. S tím úzce souvisí i volební kalkulačka, umístěná v top desítce trendů. Bronzové místo zaujala účtenková loterie. Národ sportovních nadšenců tradičně vyhledával také mistrovství světa v hokeji. Nechyběl ani Wimbledon nebo Tour de France.

Osobností roku 2017 – alespoň soudě dle četnosti vyhledávání – se stal omilostněný vrah Jiří Kajínek. V závěsu za ním se umístil šoumen Kazma Kazmitch, jehož One Man Show, skrze kterou napálil tvůrce pořadu Prostřeno!, vyzdvihla osobnost „ajťáka“ Karla. I ten tak skončil v první desítce „googlených“ osobností.

Filmová zpracování událostí z české minulosti zvýšila zájem o vyhledávání Lídy Baarové, Milady Horákové nebo Olgy Hepnarové. Mezi těmi, o které Česko v uplynulém roce přišlo, se lidé nejčastěji zajímali o Věru Špinarovou.

Google trendy 2017Google trendy 2017autor: Google

Google trendy 2017Google trendy 2017autor: Google

Google trendy 2017Google trendy 2017autor: Google

Kompletní výsledky naleznete zde.

Světovou statistiku shrnul Google do videa, zachycujícího převážně seriózní společenská témata o humanitární pomoci, globálních katastrofách nebo politických střetech:

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud