V Česku bude už dnes vidět polární záře. Víme, odkud se tuto úžasnou podívanou vyplatí pozorovat | info.cz

Články odjinud

V Česku bude už dnes vidět polární záře. Víme, odkud se tuto úžasnou podívanou vyplatí pozorovat

Češi budou moct na několika místech České republiky pozorovat polární záři. K vidění bude v příštích dnech. Odkud bude světelná podívaná vidět nejlépe?

 

„Nejvhodnějšími místy pro spatření polární záře jsou ta, která jsou co možná nejdál od měst, pokud možno s dobrým výhledem nad severní horizont a bez světelného znečištění,“ řekl České televizi Tomáš Hynek z Centra tmavé oblohy – Beskydy. Právě tam budou podmínky pro sledování polární záře nejlepší.

„Návštěvníci tak možná spatří kromě hvězd, mlhovin, hvězdokup, galaxií a dalších objektů hvězdné oblohy také polární záři. Ta může být viditelná kdykoliv během noci po dobu desítek minut. Je potřeba trpělivě vyhlížet,“ dodává Hynek. Beskydská, Jizerská a Manětínská obloha totiž patří mezi oblasti takzvané tmavé oblohy, kde lze noční nebe sledovat nejlépe.

Úkaz, který je v Česku možné spatřit asi jednou za dva roky, bude nejlépe pozorovatelný v polární oblasti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud