V Chicagu rostou teploty a s nimi vzrůstá i počet vražd. Obětí střelby se stala i čtyřletá dívka

IvM

11. 05. 2018 • 20:19

Chicago v prvních čtyřech měsících roku 2018 zaznamenalo výrazný pokles počtu vražd, zločinů ale začalo spolu se zvyšující se teplotou přibývat. Za poslední týden policie zaznamenala na 74 zastřelených, byla mezi nimi i čtyřletá dívka.

Policie doufala, že klesající počet vražd bude pokračovat. Do konce dubna 2018 zemřelo na střelná poranění na 721 lidí, což je o 319 lidí méně, než ve stejném období v roce 2017. Nejvíce vražd je ale obvykle během teplých měsíců a k těm letošní duben nepatřil, ba naopak. V posledním týdnu se ale teploty prudce zvýšily, což se odrazilo na nárůstu incidentů.

Většině obětí, kteří tento týden kvůli střelbě zemřeli, nebylo ještě ani 30 let. Zemřel například i 12letý chlapec, nebo čtyřletá dívka, která seděla spolu s rodiči na verandě. Ve špatnou dobu a na špatném místě se nacházel i 15letý chlapec, který jel městským autobusem ze školy domů. Projektil ho zasáhl zřejmě omylem.

Ve srovnání s rokem 2017 zaznamenalo Chicago od 22. ledna do konce dubna snížení počtu vražd o více než 22 procent a u střeleb jako takových dokonce o 26,5 procenta. Podle University of Chicago Crime Lab byl letošní duben 14. po sobě následující měsíc, kdy město zaznamenalo meziroční pokles výskytu násilných incidentů, ve kterých figurovaly zbraně.

SDÍLET