Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Hamburku řádí novodobý Jack Rozparovač. Policie si neví rady s rozřezanou prostitutkou

V Hamburku řádí novodobý Jack Rozparovač. Policie si neví rady s rozřezanou prostitutkou

V Hamburku zřejmě řádí novodobý Jack Rozparovač. Policie takřka každý den v tomto týdnu našla část těla zavražděné 48leté prostitutky. Vraha, který napodobuje svého předchůdce z Londýna 19. století, ale zatím odhalit nedokázala.

Ve čtvrtek našli policisté už sedmý kus těla ženy, kterou identifikovali jako 48letou prostitutku. Místní média zjistila, že se jmenovala Lucy a její zmizení někdo nahlásil 1. srpna. Policie zatím nemá horkou stopu, která by jí k pachateli dovedla.

Vyšetřovatelé se domnívají, že vrah ženu rozsekal na kusy, které následně rozmístil podél vodních cest v přístavním městě. Místa jednotlivých nálezů jsou od sebe vzdálená několik kilometrů. Testy DNA však prokázaly, že patří jedné osobě.

Policisté našli první kus minulý týden poblíž Labe. V následujících dnech objevili další části těla v kanálech. Na vyšetřování spolupracuje i rodina zavražděné, která kvůli tomu přijela do Hamburku ze Španělska.

Lucy pocházela z Rovníkové Guineje, před příchodem do Německa ale žila právě ve Španělsku. V Hamburku se živila jako prostitutka ve čtvrti St. Georg. Prostituce je v zemi legálním povoláním.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link