V londýnské aukční síni Christie´s byla vydražena dvě Kupkova díla na papíře | info.cz

Články odjinud

V londýnské aukční síni Christie´s byla vydražena dvě Kupkova díla na papíře

V Londýně dnes byla vydražena dvě díla českého malíře Františka Kupky. Pastel Autour d'un point se prodal za 30.000 liber (867.000 Kč), což je zhruba dvojnásobek odhadní ceny, a akvarel Impromptu za 37.500 liber (asi milion Kč). Aukce byla zaměřena na tvorbu na papíře věhlasných impresionistů a modernistů.

Už v úterý byly v londýnské Christie´s vydraženy Kupkovy olejomalby ze 30. let Série C III. Élévations a Bílá na modré a červené.

Rekordní cena za obraz českého umělce v úterý ani dnes atakována nebyla. Kupkův olej L'Envolé (Vzlet) ji v roce 2016 ve Stockholmu stanovil na 68,7 milionu korun i s aukční přirážkou. Za více než 50 milionů korun se v minulosti prodalo ještě dalších pět obrazů umělce, který patřil k zakladatelům moderního abstraktního malířství.

V síni Sotheby's se dnes bude dražit poválečné dílo česko-francouzské malířky Toyen s názvem La nuit roule des cris v rámci aukce surrealistického umění. Odhadní cena je 200.000 liber, tedy v přepočtu 5,7 milionu Kč.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud