Články odjinud

V Praze vznikla nová komunitní zahrada. Nabídne práci lidem s těžkou minulostí

V Praze vznikla nová komunitní zahrada. Nabídne práci lidem s těžkou minulostí

Zahrádka v srdci města? Díky projektu Prahy 8 vzniká místo, kde si každý Pražan bude moci pěstovat ovoce i zeleninu na vypůjčeném záhonku. Koncept komunitní zahrady Kotlaska vznikl kousek od Palmovky. Kromě možnosti pěstování vlastních plodin nabídne i zábavné programy pro děti i dospělé. Na projektu spolupracuje také organizace Rubikon Centrum, která pomáhá hledat zaměstnání lidem s těžkou minulostí.

„Překrásný pozemek se starým objektem na Kotlasce jsme s kolegy objevili minulý rok na jaře a hned nám přirostl k srdci. Podařilo se nám získat dotaci na projekt komunitního centra a zahrady. Našim plánům byl nakloněn i Magistrát hlavního města Prahy, který nám pozemek pronajal, a místostarosta Radomír Nepil z radnice městské části Praha 8, který nám pronajal objekt na pozemku a dal tak zelenou projektu, který bude dělat radost nejen lidem z osmičky,“ říká zaměstnankyně Komunitního centra a zahrady Kotlaska Kateřina Jirová.

O téměř půlhektarový pozemek se bude starat vyškolená zahradnice. Návštěvníci se tu budou setkávat i s těmi, kterým pomáhá Centrum Rubikon najít cestu zpět na pracovní trh. Kromě možnosti pronajmout si část zahrady a pěstovat tam plodiny dle svého uvážení, má Kotlaska sloužit i jako místo k sousedskému setkávání a utužování místní komunity.

Na zájemce čekají i různé volnočasové programy, například kurz pletení houpacích sítí, výroba květinových parfému z esenciálních olejů nebo výroba dekorací a svíček ze včelího vosku. Prostor, ke kterému patří i jednopatrový objekt, je také uzpůsobený pobytu s dětmi. Centrum se oficiálně otevřelo včera a nachází se na pražské adrese Nad Kotlaskou I 95.

 

Články odjinud