V Praze vznikla nová komunitní zahrada. Nabídne práci lidem s těžkou minulostí | info.cz

Články odjinud

V Praze vznikla nová komunitní zahrada. Nabídne práci lidem s těžkou minulostí

Zahrádka v srdci města? Díky projektu Prahy 8 vzniká místo, kde si každý Pražan bude moci pěstovat ovoce i zeleninu na vypůjčeném záhonku. Koncept komunitní zahrady Kotlaska vznikl kousek od Palmovky. Kromě možnosti pěstování vlastních plodin nabídne i zábavné programy pro děti i dospělé. Na projektu spolupracuje také organizace Rubikon Centrum, která pomáhá hledat zaměstnání lidem s těžkou minulostí.

„Překrásný pozemek se starým objektem na Kotlasce jsme s kolegy objevili minulý rok na jaře a hned nám přirostl k srdci. Podařilo se nám získat dotaci na projekt komunitního centra a zahrady. Našim plánům byl nakloněn i Magistrát hlavního města Prahy, který nám pozemek pronajal, a místostarosta Radomír Nepil z radnice městské části Praha 8, který nám pronajal objekt na pozemku a dal tak zelenou projektu, který bude dělat radost nejen lidem z osmičky,“ říká zaměstnankyně Komunitního centra a zahrady Kotlaska Kateřina Jirová.

O téměř půlhektarový pozemek se bude starat vyškolená zahradnice. Návštěvníci se tu budou setkávat i s těmi, kterým pomáhá Centrum Rubikon najít cestu zpět na pracovní trh. Kromě možnosti pronajmout si část zahrady a pěstovat tam plodiny dle svého uvážení, má Kotlaska sloužit i jako místo k sousedskému setkávání a utužování místní komunity.

Na zájemce čekají i různé volnočasové programy, například kurz pletení houpacích sítí, výroba květinových parfému z esenciálních olejů nebo výroba dekorací a svíček ze včelího vosku. Prostor, ke kterému patří i jednopatrový objekt, je také uzpůsobený pobytu s dětmi. Centrum se oficiálně otevřelo včera a nachází se na pražské adrese Nad Kotlaskou I 95.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud