V USA možná dopadli největšího sériového vraha v dějinách země. Důchodce se přiznal k desítkám vražd | info.cz

Články odjinud

V USA možná dopadli největšího sériového vraha v dějinách země. Důchodce se přiznal k desítkám vražd

Osmasedmdesátiletý Samuel Little se smířil s faktem, že zbytek svého života stráví ve vězení. Tam se dostal poté, co mu soud přiřkl vinu za tři vraždy. Nyní se ale vyšetřovatelům přiznal k dalším 90 vraždám, dopomohlo k tomu jeho DNA. Pokud by FBI potvrdila, že je za vraždy opravdu odpovědný, stal by se v tomto ohledu rekordmanem.

Do vězení se Little ale za vraždy nedostal. Policie ho v roce 2012 zatkla kvůli drogovým deliktům. Díky vzorkům DNA se však vyšetřovatelům podařilo jeho osobu spojit s třemi nevyřešenými vraždami z 80. let. Za zbití a uškrcení tří žen mu soud vyměřil hned tři tresty.

Úřady začaly procházet i databáze nevyřešených vražd v ostatních státech. Sám Little jim ale usnadnil práci, poměrně ochotně se totiž přiznal k 90 vraždám, které spáchal mezi lety 1970 a 2005 v podstatě po celých Spojených státech. Vyšetřovatelé zatím jeho jméno s jistotou spojili „jen“ 34 vraždami, u dalších ještě čekají na potvrzení.

Podle CNN si Little z pravidla vybíral zranitelné ženy, které se živily prostitucí nebo byly závislé na drogách. Pokud se úřadům podaří muže spojit se všemi 90 případy, stane se z něj největší sériový vrah v historii USA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud