Vánočním kinům vládnou poslední Star Wars. Za dva týdny je vidělo skoro 330 tisíc lidí | info.cz

Články odjinud

Vánočním kinům vládnou poslední Star Wars. Za dva týdny je vidělo skoro 330 tisíc lidí

V čele návštěvnosti tuzemských kin podle očekávání zůstává osmá epizoda filmové ságy Star Wars: Poslední z Jediů, kterou již za dva týdny vidělo 327.300 lidí. Tržby snímku, který se v Česku zařadil na 10. místo premiérového víkendu dlouhodobého žebříčku všech filmů od roku 1992, za dva týdny překročily 52 milionů korun. Na svých stránkách o tom informovala Unie filmových distributorů (UFD).

Na druhém místě skončila nejúspěšnější novinka minulého týdne, americká dobrodružná rodinná komedie Jumanji: Vítejte v džungli!. Film režiséra Jaka Kasdana přilákal téměř 33.000 diváků, kteří v pokladnách kin zanechali bezmála pět milionů korun.

Na třetím místě do žebříčku vstupuje nová česká "horská komedie" Špindl režiséra Milana Cieslara, která o víkendu zaznamenala 36.000 návštěvníků a tržby téměř pět milionů korun.

Čtvrtou příčku obsadil animovaný rodinný snímek Ferdinand a pětku nejnavštěvovanějších filmů uzavírá britsko-francouzský rodinný film Paddington 2. Příběh peruánského medvídka Paddingtona žijícího v londýnské rodině za měsíc promítání dosáhl návštěvnosti 86.500 diváků a jeho tržby činí 9,31 milionu korun.

 

Z českých filmů skončilo v první dvacítce dalších šest snímků. Na šestém místě je komedie Víta Karase o trampotách zamilovaného Alberta Přání k mání. Na sedmém místě se do dvacítky vrací Svěrákův snímek Po strništi bos, který za 19 týdnů vidělo téměř 470.000 diváků při tržbách 61,4 milionu korun. Na jedenáctém místě je komedie Bajkeři, o stupeň níže Troškova pohádka Čertoviny, která je uváděna v předpremiéře. Patnáctý je animovaný Hurvínek a kouzelné muzeum a do první dvacítky se ještě na devatenáctém místě vešla Milada, film o političce Miladě Horákové.

Posledními premiérami roku 2017 budou ve čtvrtek film dánského režiséra Januse Metze Borg/McEnroe vyprávějící o světové tenisové legendě Björnu Borgovi a jeho rivalovi Johnu McEnroeovi, americký životopisný dramatický muzikál Největší showman a australsko-kolumbijské drama Ztracen v džungli.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud