Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ve tři odpoledne si dejte šlofíka. Budete zdravější a kreativnější, tvrdí odborníci

Ve tři odpoledne si dejte šlofíka. Budete zdravější a kreativnější, tvrdí odborníci

Jak dlouho spíte? A kdy? Studie prokázaly, že i lidé, kteří spí málo, se mohou vyhnout nepříjemnostem pramenícím ze spánkové deprivace. Stačí, aby si během dne dali krátkého šlofíka.

Ideální dobou na to si zdřímnout je podle listu The Independent třetí hodina odpolední. Poté by měl člověk spát zhruba 20 až 30 minut. Déle ne, protože by se dostal do fáze hlubokého spánku a po probuzení by mohl být naopak ospalý a méně ostražitý.

Dlouhý odpolední spánek by navíc mohl způsobit složitější usínání v noci. Sdružení Sleep Council ve svých zprávách tvrdí, že přibývá Britů, kteří v noci spí méně než sedm hodin. Vzrostl i počet lidí, kteří usnou na méně než pět hodin.

„Když jste spánkově deprimovaní, má to špatný vlil na vaši náladu, koncentraci, zdraví a imunitní systém,“ vysvětluje Rajkumar Dasgupta z Univerzity v Jižní Karolíně. Právě lidem se spánkovým deficitem by mohl odpolední šlofík také pomoci.

Po krátkém zdřímnutí jsou lidé kreativnější, mají lepší paměť a lépe se učí. Snižuje se také pravděpodobnost, že udělají chybu a způsobí nehodu. Krátké šlofíky už podporují i některé společnosti jako například Google nebo Uber.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1