Vedle Iron Mana se může objevit Lin Lie nebo Aero. Komiksové impérium Marvel má první čínské superhrdiny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vedle Iron Mana se může objevit Lin Lie nebo Aero. Komiksové impérium Marvel má první čínské superhrdiny

Vedle Iron Mana se může objevit Lin Lie nebo Aero. Komiksové impérium Marvel má první čínské superhrdiny

Do univerza amerického studia Marvel přibyli tento týden první čínští superhrdinové, informoval zpravodajský server BBC. Díky spolupráci s čínskou platformou NetEase se vedle Iron Mana a Hulka může napříště objevit například Aero, která ovládá vzdušné proudy, a Lin Lie, jenž se starobylým mečem zachraňuje lidstvo před zkázou. Uvedením nových superhrdinou si chce Marvel podle BBC získat širší základnu fanoušků na lukrativním čínském trhu.

Lin Lie, hrdina prvního z nových komiksů, je 18letý chlapec, který s pomocí starobylého meče bojuje s padouchem, jenž chce zničit lidstvo. Aero, hrdinka druhého komiksu ve dne pracuje jako architektka a v noci využívá svých nadpřirozených schopností k potírání zloduchů ve městě, kde žije.

Spolupráci s NetEase - jednou z největších čínských herních a technologických společností - oznámilo studio Marvel loni. Šéfredaktor nakladatelství Marvel Comics C. B. Cebulski tehdy uvedl, že noví čínští superhrdinové „budou silně vycházet z čínské kultury a mytologie, ale budou zasazeni do moderního světa“. Na grafické podobě postav a příbězích se výrazně podílela čínská strana.

„Je to způsob, který má Marvelu pomoci zasáhnout širší segment čínského trhu,“ řekl BBC Robert Koepp, ředitel společnosti Economist Corporate Network. „(Vlastník Marvelu společnost) Disney musí vycházet z předpokladu, že (v Číně) je tržní potenciál značně nevyužitý,“ dodal.

Na síti Weibo, která je čínskou obdobou twitteru, má profil Marvelu 3,5 milionu příznivců.

Nyní jsou nové komiksy dostupné pouze v čínštině na webu platformy NetEase, který dosud zveřejňoval i jiné marvelovské komiksy, například Spidermana.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.