Velký úspěch českého sboru. Jeho zpěv doprovodí epické scény nové Hry o trůny | info.cz

Články odjinud

Velký úspěch českého sboru. Jeho zpěv doprovodí epické scény nové Hry o trůny

Jste fanouškem fantasy seriálu Hra o trůny? Pak vás možná bude zajímat, že by v nové sérii tohoto celosvětového hitu měl zaznít zpěv známého Kühnova smíšeného sboru. 

 

„Ano, měli jsme natáčení. S největší pravděpodobností by hudba měla zaznít v nové sérii,“ řekla serveru INFO.CZ manažerka sboru Margita Losová. „Bližší informace nám však zadavatel nesdělil,“ dodala.

Kühnův smíšený sbor, který vznikl v roce 1959, se už v minulosti podílel na nahrávání filmové hudby, například pro film Miloše Formana Lid versus Larry Flint.

Novou sérii Hry o trůny fanoušci letos očekávají se zpožděním. Předchozích šest sezon odstartovalo vždy koncem března nebo v dubnu. Tentokrát ale tvůrci přiznali, že to nestihnou. Důvodem je podle nich počasí. Zklamáním může být taky to, že sedmá i následující série budou nejmíň o tři díly kratší.

Umělci z Kühnova sboru nejsou jediní Češi, kteří se na tvorbě amerického seriálu podílejí. Například lodě, které můžete vidět ve Hře o trůny, vznikly v dílně Radima Zapletala v Lipníku nad Bečvou, který se stavbě historických plavidel věnuje už řadu let.

Seriál Hra o trůny je celosvětově velmi oblíbený. V roce 2016 se už po páté v řadě stal pirátsky nejstahovanějším seriálem. Po něm následuje seriál plný zombie mrtvol Živí mrtví a sci-fi série Westworld. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud