Vesnice oslavuje psího hrdinu. Zabránil masakru na svatbě | info.cz

Články odjinud

Vesnice oslavuje psího hrdinu. Zabránil masakru na svatbě

Nechybělo mnoho a svatební veselí v jedné z nigerijských vesnic se proměnilo v krveprolití. Ženicha s nevěstou a jejich hosty zachránil nečekaný chlupatý hrdina – pes jednoho z přihlížejících. Při napadení sebevražedné atentátnice ale sám položil život.

Nedávno oslavovali v nigerijské vesnici Belbelo poblíž milionového města Maiduguri na severovýchodě země svatbu místních, dnes oslavují nejlepšího přítele člověka. Tomu se nezdála podezřelá dívka, která si razila cestu ke svatebčanům, a neváhal na ni zaútočit.

Pes se nemýlil, jednalo se o sebevražednou atentátnici vyslanou s největší pravděpodobností teroristickou organizací Boko Haram.

Pes dívku kousal a škrábal a ona se v panice odpálila předčasně. „Podezřelou dívku to donutilo odpálit se, jak se snažila bránit čelistem a zubům psa. Zvíře tak zabránilo nezletilé atentátnici, aby se odpálila v davu svatebčanů, jak původně zamýšlela,“ cituje deník Sky News vyjádření místního policejního mluvčího.

Nikdo tak nebyl zraněn ani zabit, zvíře samo ale explozi nepřežilo. Místní jej teď považují za skutečného hrdinu.

Teroristické hnutí Boko Haram působí v zemi potíže již řadu let, především pak v provincii Borno, jejímž hlavním městem je právě Maiduguri. Islamističtí radikálové často zneužívají ženy a děti coby sebevražedné útočníky a útočnice. Pro ženy, které se dostanou do rukou teroristů, bývá druhou možností sexuální otroctví.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud