VIDEO: Létajícím automobilem na kafe na Václavák? Žádná fikce, ale skutečnost

MIA

30. 03. 2017 • 23:26

Doby, kdy se snadno a rychle budeme moci dostat z místa A do místa B za pomoci vlastního dronu či létajícího automobilu, nejsou hudbou vzdálené budoucnosti, jak by se mohlo zdát. Pavel Březina z Přerova si se svým vírníkem zaletěl na kafe na pražské Václavské náměstí, a to vše legálně.

Airbus představil nedávno prototyp svého létajícího vozu, v Ženevě se takový způsob dopravy řešil na proslulém autosalonu a nizozemský výrobce PAL-V slibují nástup svého modelu Liberty v příštím roce. Mezitím v České republice vzlétl nadšenec Pavel Březina z Přerova s vírníkem Gyrodrive, aby si pochutnal na kávě přímo v centru metropole.

Splnil si tak sen, kterého se nemohl zbavit po dobu tří let, kdy přemýšlel, jak by něco podobného mohl realizovat. Se svým strojem vzbudil v hlavním městě pěkné pozdvižení a to přesto, že po přistání na okraji metropole do centra doputoval po silnici se zajištěnou vrtulí.

V průběhu spanilé jízdy Prahou se Pavel Březina se svým létajícím vozem dostal dokonce do hledáčku dopravní policie. Muži zákona nevěřili vlastním očím, když vírník viděli, po prohlídce předložených dokumentů ale museli uznat, že má dobrodruh veškerá povolení v pořádku a se svým modifikovaným vírníkem může využívat pozemní komunikace.

Gyrodrive je schopen ve vzduchu vyvinout rychlost 180 kilometrů za hodinu, na silnici si pak dokáže razit cestu vpřed nejvýše čtyřicítkou za pomoci nainstalovaného elektromotoru. Po splnění svého velkého přání už hledí Pavel Březina opět do budoucna vstříc dalším výzvám. Podle webu FlyingMag přemýšlí o tom, že by svým strojem vzal rodinu do Londýna.

SDÍLET