Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

VIDEO: Létajícím automobilem na kafe na Václavák? Žádná fikce, ale skutečnost

720p480p360p240p

Doby, kdy se snadno a rychle budeme moci dostat z místa A do místa B za pomoci vlastního dronu či létajícího automobilu, nejsou hudbou vzdálené budoucnosti, jak by se mohlo zdát. Pavel Březina z Přerova si se svým vírníkem zaletěl na kafe na pražské Václavské náměstí, a to vše legálně.

Airbus představil nedávno prototyp svého létajícího vozu, v Ženevě se takový způsob dopravy řešil na proslulém autosalonu a nizozemský výrobce PAL-V slibují nástup svého modelu Liberty v příštím roce. Mezitím v České republice vzlétl nadšenec Pavel Březina z Přerova s vírníkem Gyrodrive, aby si pochutnal na kávě přímo v centru metropole.

Splnil si tak sen, kterého se nemohl zbavit po dobu tří let, kdy přemýšlel, jak by něco podobného mohl realizovat. Se svým strojem vzbudil v hlavním městě pěkné pozdvižení a to přesto, že po přistání na okraji metropole do centra doputoval po silnici se zajištěnou vrtulí.

V průběhu spanilé jízdy Prahou se Pavel Březina se svým létajícím vozem dostal dokonce do hledáčku dopravní policie. Muži zákona nevěřili vlastním očím, když vírník viděli, po prohlídce předložených dokumentů ale museli uznat, že má dobrodruh veškerá povolení v pořádku a se svým modifikovaným vírníkem může využívat pozemní komunikace.

Gyrodrive je schopen ve vzduchu vyvinout rychlost 180 kilometrů za hodinu, na silnici si pak dokáže razit cestu vpřed nejvýše čtyřicítkou za pomoci nainstalovaného elektromotoru. Po splnění svého velkého přání už hledí Pavel Březina opět do budoucna vstříc dalším výzvám. Podle webu FlyingMag přemýšlí o tom, že by svým strojem vzal rodinu do Londýna.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1