Články odjinud

Virtuální asistentka od Amazonu se bez příčiny směje, některé uživatele to vyděsilo

Virtuální asistentka od Amazonu se bez příčiny směje, některé uživatele to vyděsilo

Uživatelé inteligentní virtuální asistentky Alexa od firmy Amazon si na sociálních sítích stěžují, že se zařízení bezdůvodně směje. Amazon problém přiznal a prauje na nápravě.

Inteligentní osobní asistentka Alexa je schopná hlasové interakce, umí například přehrávat hudbu, vést diář, přehrávat audioknihy, nastavovat budík a poskytovat informace o počasí nebo o dění ve světě.

Lidé ale na internetu začali v uplynulých týdnech upozorňovat na to, že Alexa se chová podivně. S mámou jsme seděly v obýváku, neřekly jsme ani slovo, a naše Alexa se najednou rozsvítila a začala se bezdůvodně chechtat, napsala na twitteru jedna z uživatelek. Nic neřekla, jen se smála, dodala.

Lidé na twitteru a síti reddit psali, že si mysleli, že se směje skutečná osoba, což bylo obzvlášť děsivé, pokud byli doma sami.

Společnost Amazon podle The Verge uvedla, že chybu chce napravit tak, že znemožní reakci na pokyn Alexo, směj se, který upraví na delší povel Alexo, umíš se smát? Software přístroje by tak podle ní už neměl zaměňovat běžná slova a věty za zvuky podobné pokynu k zasmání se.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud