Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vlajková loď Applu může přijít se zpožděním. Uvedení iPhonu 8 brzdí nečekané problémy

Vlajková loď Applu může přijít se zpožděním. Uvedení iPhonu 8 brzdí nečekané problémy

Představení nové vlajkové lodi společnosti Apple, telefonu iPhone 8, by mohly zbrzdit technické problémy. Společnost se rozhodla odstranit fyzické tlačítko "home" a nyní kvůli tomu neúspěšně bojuje s integrací čtečky otisku prstu pod přední stěnu displeje. 

Nový iPhone by měl podle prvních spekulací být téměř bezrámečkový a celou přední stěnu telefonu by měl pokrývat OLED displej. To sice fanoušky nejspíše ohromí, na druhé straně je to však také kámen úrazu. 

„Předpokládaný krok k integraci OLED displeje přes celou přední stěnu telefonu povede k odstranění fyzického tlačítka home a jeho nahrazení virtuální variantou, což bude znamenat čtení otisku prstu skrze OLED displej. V současné chvíli se však domníváme, že Apple nemá technologické řešení, které by tento přístup umožňovalo,“ uvádějí analytici společnosti Pacific Crest Securities s tím, že čas k představení nového telefonu se Applu rychle krátí.

720p 480p 360p 240p
iPhone 8

Pokud Apple s technologickým řešením rychle nepřijde, zbydou mu samé nepříjemné možnosti, jak situaci řešit. Buď bude moci dát čtečku otisku prstů na zadní stranu telefonu, což však není úplně uživatelsky přívětivé. Může také zařazení čtečky do telefonu vypustit, čímž by však ztratil body oproti konkurenci i oproti svým předchozím modelům. A nakonec se může spolehnout výlučně na biometrickou identifikaci uživatele skrze 3D snímač obličeje, což je však poměrně nová a neověřená technologie.

Nový model iPhonu bude uveden v září letošního roku a k novému přístroji se upínají oči fanoušků značky, odborné veřejnosti i investorů. Očekávání jsou obrovská, letos to je totiž deset let, co Steve Jobs na trh uvedl první iPhone.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744