Vraždy na denním pořádku. 10 nejnebezpečnějších měst světa, kterým je lepší se vyhnout | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vraždy na denním pořádku. 10 nejnebezpečnějších měst světa, kterým je lepší se vyhnout

Vraždy na denním pořádku. 10 nejnebezpečnějších měst světa, kterým je lepší se vyhnout

Jsou města s mírnou kriminalitou, jako je třeba Praha. Další města jako na příklad Pittsburgh, se sice s kriminálníky potýkají, ale v zásadě tam turistům, kteří se řídí běžnými pravidly bezpečného chování, příliš vysoké riziko nehrozí. Poslední kategorie měst je ale kategorie sama pro sebe. Jaká jsou ty nejbrutálnější a nejnebezpečnější města, kde by zřejmě i Chuck Norris chodil zásadně s ochrankou?

10. Cali, Kolumbie

Kdo sleduje seriál Narcos, tuší, že mezi kartely Medellín a Cali panoval nesmiřitelný boj. A protože se při vyřizování účtů na nějaké ty životy civilistů nehledí, drogové šarvátky se přesunuly do ulic. Když do rovnice přidáte ještě přítomnost levicové guerilly FARC, která podniká útoky na vládní budovy, vyjde vám výsledek přes 1500 vražd ročně, což činí 64 vražd na sto tisíc obyvatel.

9. Kapské Město, Jihoafrická republika

Nejnebezpečnější africké město, kde ročně zavraždí téměř 2500 lidí, tedy 66 lidí na sto tisíc obyvatel. Násilí a vraždy se odehrávají v rámci gangů a drogových kartelů především v místních chudinských čtvrtích jako Khayelitsha, Gugulethu a Nyanga. Na to se však při návštěvě tohoto krásného města nespoléhejte – místní gangsteři už nesčetněkrát začali u „nevinné“ krádeže peněženky či auta, která se rychle zvrtla v masovou vraždu, jako vystřiženou ze seriálu CSI.

 

8. Palmira, Kolumbie

Palmira má tu smůlu, že se nachází jen několik kilometrů vzdálená od Cali. Sužují ji tak všechny neduhy, jako hlavní město regionu – náhodné vraždy, únosy, vydírání, drogové války či výpalné - jen jsou víc vidět. Palmira má totiž jen 300 tisíc obyvatel, ročně tam však zemře přes 200 lidí. To znamená násilnou úmrtnost 71 lidí ročně a osmé místo v naší tabulce nebezpčených měst.

7. Valencia, Venezuela

Valencia má obyvatel přibližně jako Praha a jedná se rovněž o jedno z nejbohatších měst země. Oproti české metropoli ji však sžírá přes tisíc vražd ročně, což znamená úmrtnost 72 lidí na sto tisíc obyvatel. Zejména nebezpečná je Valencia zdá se pro bývalé královny krásy, v posledních letech zde totiž byly zavražděny Mónica Spearová i Genesis Carmonová, obě bývalé missky.

6. Distrito Central, Honduras

Ani hlavní město Hondurasu není misskám příliš nakloněno – před třemi lety zde násilně zemřela Maria Jose Alvaradová. Maria se obětí vraždy stala spíše náhodou – její vrah totiž chtěl zabít primárně její sestru - kvůli tomu, že na večírku tancovala s někým jiným. Maria měla tu smůlu, že se krátce před odletem na Miss World vrahovi připletla co cesty. V Distrito Centrál se každoročně odehraje 882 vražd, což v průměru znamená 74 vražd na tisíc obyvatel.

5. Maturín, Venezuela

Poloha daleko od hlavního města mu dává jistou přehlíživost ze strany centrální vlády, nedaleká cesta ke Karibskému zálivu zase ideální zázemí pro pašeráky drog. Nelze se tak divit, že venezuelský Maturín je prvním zástupcem v nejvražednějším žebříčku pěti měst. Průměrně se zde odehraje 86 vražd na sto tisíc obyvatel.

4. Acapulco, Mexiko

O tom, že je Acapulco pořádně nebezpečné, se v roce 1973 přesvědčil ve svém ikonickém snímku Muž z Acapulca i Jean-Paul Belmondo. Za jeho časů se však proslulé mexické letovisko rozhodně nemohlo pyšnit současným skóre – 105 vražd ročně na sto tisíc obyvatel. Acapulco tíží zejména pozice tranzitního místa drogových obchodů.

3. San Salvador, Salvador

Salvador ničí válka gangů, které se z velké části starají o to, že se zde každoročně stane jeden minimálně jeden člověk z tisíce obyvatel obětí násilné smrti. Hojně tetovaní gangsteři z pouličních gangů MS13 či M18 jsou však kromě vlastních konfliktů i ve válce s lovci gangsterů – skupinou Sombra Negra, tedy s odpadlíky, které již unavilo vyčkávat až zdlouhavý a zkorumpovaný systém postaví vrahy před soud a rozhodli se vzít spravedlnost do vlastních rukou. V San Salvadoru zemře na sto tisíc obyvatel násilnou smrtí každoročně 109 lidí.

2. San Pedro Sula, Honduras

Toto město, ač je druhé nejkrvavější na světě, může vlastně slavit. Aktuálně zde totiž na každých sto tisíc obyvatel násilnou smrtí zemře „jen" 111 lidí, avšak ještě před několika lety to bylo neuvěřitelných 174 osob. Důvody pro takto masivní zločinnost jsou zkorumpovaná a neefektivní policie, nefunkční právní systém, žádná kontrola zbraní a války gangů. Přesně to je výbušný recept k tomu, aby město s ani ne milionem obyvatel zažívalo více než tři vraždy denně.

1. Caracas, Venezuela

Sem se rozhodně bez životního pojištění nevydávejte. Třímilionové hlavní město Venezuely, kde každoročně násilnou smrtí zemře takřka čtyři tisíce lidí, připomíná válečnou zónu. Když se do třaskavého mixu přidají války gangů, zkorumpovaná policie a nízká životní úroveň, je jasné proč je Caracas na špici našeho žebříčku. S průměrně 120 vraždami na sto tisíc obyvatel ročně to ani jinak nejde.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.