Vypůjčil si Trump od záporáka z Batmana? Jejich projevy se překvapivě shodují

Info.cz

20. 01. 2017 • 21:57

Nový americký prezident za sebou má důležitý vstup do úřadu. Před tisíci lidí přednesl na washingtonském Kapitolu svůj inaugurační projev. Komentátoři se shodují, že zopakoval základní témata z úspěšné volební kampaně, která ho vynesla do Bílého domu. Někteří si ale také všímají zvláštní shody jeho hlavní myšlenky s projevem, který ve filmu Temný rytíř povstal z poslední batmanovské trilogie pronesl záporák Bane. 


Když se ve snímku zmocní města Gotham, promlouvá k jeho obyvatelům. „Bereme Gotham zkorupovaným. Bohatým. Těm, kteří utlačovali celé generace mýtem příležitosti. A vracíme ho zpátky vám… lidu,” řekne Bane, kterého ve filmu ztvárnil Tom Hardy. 

Trump dnes řekl v podstatě to samé, když prohlásil: „Předáváme moc z Washingtonu a dáváme ji zpátky vám, lidu,” uvedl. Už ve volební kampani přirovnával hlavní město Spojených států k bažině, kterou vysuší. 

Trump dále ve svém projevu řekl, že Američané a jejich rodiny budou ode dneška na prvním místě pro Bílý dům a pro americkou vládu. Slíbil rovněž vymýtit terorismus a prohlásil, že moc z rukou politiků vrátí „zapomenutým mužům a ženám".

SDÍLET