Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Web Compliance: bez čeho se vaše stránky neobejdou?

Web Compliance: bez čeho se vaše stránky neobejdou?
 

Můžete mít sebehezčí stránky nabité kvalitním obsahem a s přehlednou strukturou, ale nesmíte zapomínat na jednu nedílnou součást – informace, které musíte zveřejnit. Ve většině případů se tak děje na webu. V dalších případech i jinde, když nemáte web. Které informace to jsou a proč musíte zařídit, aby je mohl kdokoli dohledat?

Webovky jsou jako obchodní listiny – bez některých údajů se neobejdou

Webové stránky připomínají v některých ohledech obchodní listiny, faktury nebo smlouvy. Právně spadají do podobné kategorie a stejně jako zmíněné dokumenty, i webové stránky mají své náležitosti. Obecně je označujeme jako povinné údaje na webu nebo povinné údaje o firmě. Které to jsou?

K povinným údajům patří:

·        Jméno a příjmení u fyzických osob a živnostníků nebo název společnosti,

·        sídlo podnikání,

·        IČO a DIČ,

·        a obchodní rejstřík – datum zapsání a spisová značka, případně zápis do jiného, nejčastěji Živnostenského rejstříku.

·        U akciových společností musí být veřejné taky datum valné hromady, a to nejméně 30 dní před jejím konáním.

Říkáte si, k čemu to je a že to o vaší firmě potenciálnímu zákazníkovi nic neřekne? Jde o to, že někteří zákazníci chtějí vědět, kdo konkrétně za společností stojí. Jde o údaje, které mají pomáhat k větší transparentnosti a mají vzbudit větší důvěru. Navíc to působí profesionálněji a informovaný návštěvník vašeho webu si hned řekne, že víte, co se sluší a patří.

Za chybějící informace můžete zaplatit i 100 000 Kč

Nejen kvůli zájemcům o vaše služby byste povinné údaje o firmě měli na webu mít. Jakmile pověřené úřady zjistí, že údaje neuvádíte, můžete dostat pokutu až 100 000 Kč, na rok vám mohou postavit činnost nebo v krajním případě celou firmu zrušit ve spolupráci se soudem.

Nemáte web? Pak je skvělým řešením Web Compliance

Některé firmy nemají webové stránky. Klientelu mají, nepotřebují se prezentovat a v některých oblastech by to dokonce ani nebylo vhodné. I takové společnosti musejí mít povinné údaje o firmě volně přístupné na internetu. Co s tím?

Od toho je tu služba Web Compliance. Díky ní nemusíte zřizovat webovky – třeba i jen proto, abyste učinili zákonům zadost a veřejně uvedli povinné informace. Můžete se nechat zapsat do rejstříku – třeba do toho, který se výstižně nazývá Povinné údaje. Do něho uvedete informace, které musejí být veřejné, a navíc se ke profilu svojí firmy dostanete snadno pokaždé, když budete potřebovat upravit datum konání valné hromady nebo přidat jakoukoli aktualitu či listinu. Svoji povinnost splníte a ještě budete zapsáni v přehledném rejstříku se zvučným jménem.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1