Články odjinud

Z nejvyššího skleněného mostu se bude skákat. Podívejte se na ty, kdo se vrhli do 300metrové hloubky

Z nejvyššího skleněného mostu se bude skákat. Podívejte se na ty, kdo se vrhli do 300metrové hloubky

Skleněný most klenoucí se nad 300 metrů hlubokým kaňonem v provincii Chu-nan už Číně sám o sobě nestačí. „Vylepšily“ ho proto dvě platformy, ze kterých můžou adrenalinoví nadšenci skočit bungee – testování atrakce úspěšně proběhlo a v příštích měsících by se měla otevřít všem zájemcům. Chce to pořádnou odvahu, koukněte na video v článku.

Ti, kteří úspěšně překonali strach z výšek a dokázali přejít skleněný most, který vede přes 300 metrů hlubokou propast, teď můžou posunout své limity ještě dál. Můžou skočit do hlubin a zažít bungee jumping, který sotva něco překoná.

Dodnes byl totiž tím největším bungee jumpingovým zážitkem skok z Macau Tower, který měří „jen“ 233 metrů. Skok z mostu nad kaňonem Čang-ťia-ťie by měl být ještě o třicet metrů vyšší.

Testování už má atrakce za sebou. V rámci Bungee Jump Challenge se na místě sešli nadšenci z celého světa. Na to nejlepší se podívejte ve videu:

Národní park, ve kterém se most nachází, by se měl v několika dalších letech dál rozvíjet. Vyrůst by v něm měla například nejdelší houpačka světa.

Most navrhl izraelský architekt Haim Dotan, jeho stavba stála 5,9 milionu dolarů a první návštěvníci se po něm mohli projít v roce 2016. Veřejnost si mostu užila bez omezení jen krátce – kvůli velkému zájmu ho museli provozovatelé uzavřít. Teď už si zájemci musí kupovat vstupenky předem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud