Z nejvyššího skleněného mostu se bude skákat. Podívejte se na ty, kdo se vrhli do 300metrové hloubky | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z nejvyššího skleněného mostu se bude skákat. Podívejte se na ty, kdo se vrhli do 300metrové hloubky

Z nejvyššího skleněného mostu se bude skákat. Podívejte se na ty, kdo se vrhli do 300metrové hloubky

Skleněný most klenoucí se nad 300 metrů hlubokým kaňonem v provincii Chu-nan už Číně sám o sobě nestačí. „Vylepšily“ ho proto dvě platformy, ze kterých můžou adrenalinoví nadšenci skočit bungee – testování atrakce úspěšně proběhlo a v příštích měsících by se měla otevřít všem zájemcům. Chce to pořádnou odvahu, koukněte na video v článku.

Ti, kteří úspěšně překonali strach z výšek a dokázali přejít skleněný most, který vede přes 300 metrů hlubokou propast, teď můžou posunout své limity ještě dál. Můžou skočit do hlubin a zažít bungee jumping, který sotva něco překoná.

Dodnes byl totiž tím největším bungee jumpingovým zážitkem skok z Macau Tower, který měří „jen“ 233 metrů. Skok z mostu nad kaňonem Čang-ťia-ťie by měl být ještě o třicet metrů vyšší.

Testování už má atrakce za sebou. V rámci Bungee Jump Challenge se na místě sešli nadšenci z celého světa. Na to nejlepší se podívejte ve videu:

Národní park, ve kterém se most nachází, by se měl v několika dalších letech dál rozvíjet. Vyrůst by v něm měla například nejdelší houpačka světa.

Most navrhl izraelský architekt Haim Dotan, jeho stavba stála 5,9 milionu dolarů a první návštěvníci se po něm mohli projít v roce 2016. Veřejnost si mostu užila bez omezení jen krátce – kvůli velkému zájmu ho museli provozovatelé uzavřít. Teď už si zájemci musí kupovat vstupenky předem.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.