Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z toho mrazí. Parašutista se rozloučil s manželkou a šel na smrt, padák naschvál nepoužil

Z toho mrazí. Parašutista se rozloučil s manželkou a šel na smrt, padák naschvál nepoužil

Byl zkušeným parašutistou, přesto se mu seskok z letadla stal osudným. Sedmadvacetiletý Vitantonio Capotorto si však smrt naplánoval. Před činem natočil video, v němž prozradil, že úmyslně nepoužije padák.

Capotortova žena vzkaz našla a snažila se co nejrychleji dojet do parašutistického centra, aby manžela od činu odradila. Marně. Zaměstnanci sice dali skrze vysílačku vědět pilotovi letadla, ten však odpověděl, že muž již skočil.

Policie našla jeho tělo v blízkosti letiště DeLand na Floridě nedaleko centra. Následně se dozvěděla o videu, v němž se Capotorto se ženou loučil a oznamoval jí svůj plán skočit a netahat za šňůru padáku. „Jdu někam, kde je nádherně,“ pravil.

Létání Capotorto zasvětil celý život, i proto nepřišlo zaměstnancům centra nic podezřelého. Podle výpovědí na sobě navíc nedával úmysl znát.

Capotorto byl zkušeným parašutistou s více než 600 seskoky. Na Facebooku se chlubil fotkami ze vzduchu. Výkony natáčel na GoPro kameru. Spolu s manželkou pracovali ve společnosti United Parachute Technologies, která se specializuje na výrobu kontejnerů pro padáky.