Záchranář namaloval zdrogovanému uprchlíkovi hitlerovský knírek. Mělo to pro něj tvrdé důsledky | info.cz

Články odjinud

Záchranář namaloval zdrogovanému uprchlíkovi hitlerovský knírek. Mělo to pro něj tvrdé důsledky

Německý záchranář Thomas Wagner má pořádný malér. Chtěl si vystřelit z uprchlíka, který to přehnal s drogami nebo alkoholem a byl na cestě do nemocnice. Azylantovi tak namaloval modrou propiskou hitlerovský knírek a fotografie rozeslal svým známým. Jenže co se stalo potom rozhodně nečekal. 

Fotografie pomalovaného uprchlíka Wagner rozeslal svým známým prostřednictvím mobilní aplikace WhatsApp. A ve chvíli, kdy se azylant z omamného stavu probral, zašel Wagner ještě dále – přepnul na videozáznam. „Tak co, jedeš s námi vystřízlivět do nemocnice?“ ptá se posměšně ošetřovatel omámeného muže, který se nezmohl na víc než na zahuhlání. Zdravotníci kolem však okamžitě propukli ve škodolibý smích.

Málo bylo Wagnerovi v dalších dnech platné, že se snažil své pochybení zamaskovat. Pár dní po incidentu totiž k fotografiím přidal popisek „tak takto se to nedělá“, následně skupinu svých přátel žádal, aby celou chatovou skupinu a inkriminované materiály smazali.

Jenže už bylo pozdě. Šéfové Wagnera pro takovýto „žertík“ pochopení neměli – a ok skončil na hodinu na dlažbě. „Shlédli jsme fotografie i video a jediné, co jsme mohli podniknout, bylo ukončit Wagnerovo zaměstnání na hodinu,“ řekl pro deník Daily Mail Oliver Pitsch.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud