Záhadná smrt Aviciiho: „Už to nemohl snášet.“ Mrazivý vzkaz rodiny naznačuje sebevraždu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhadná smrt Aviciiho: „Už to nemohl snášet.“ Mrazivý vzkaz rodiny naznačuje sebevraždu

Záhadná smrt Aviciiho: „Už to nemohl snášet.“ Mrazivý vzkaz rodiny naznačuje sebevraždu

Rodina hudebníka Tima Berglinga, po celém světě známého jako Avicii, vnesla světlo do jeho záhadné smrti. Ve druhém prohlášení, které k tragédii zveřejnila, silně naznačila, že 28letý Švéd spáchal sebevraždu. Avicii zemřel minulý týden v Ománu.

Hvězda světového formátu, která se nikdy nedokázala vyrovnat se slávou. Avicii přiznával problémy s alkoholem, kvůli kterému měl už jako sotva dvacetiletý mladík těžké zdravotní komplikace. Postupně přestal koncertovat a uzavřel se do studia, úzkost a tíha vyvolaná zájmem okolí ho ale neopustily.

To teď potvrzuje i hudebníkova rodina. Dosud k případu takřka mlčela. O uplynulém víkendu převzala Timovo tělo a vyslechla si od ománské policie, že cizí zavinění bylo vyloučeno. Od začátku se spekulovalo, že za smrtí hudebníka stál právě alkohol, rodina teď naznačuje, že si Avicii vzal život sám.

„Náš milovaný Tim byl hledač, křehká umělecká duše pátrající po odpovědích na existenciální otázky“ píše rodina v prohlášení zveřejněném serverem Variety a pokračuje: „Perfekcionista, který cestoval a tvrdě pracoval tempem, které vedlo k extrémnímu stresu“.

Když přestal s koncertováním po celém světě, chtěl podle svých blízkých najít životní rovnováhu, aby byl šťastný a mohl dělat, co ho nejvíc bavilo – hudbu. „Vážně ho tížily otázky smyslu života a štěstí,“ píše rodina, podle které Švéd nebyl stavěný na nekompromisní hudební byznys.

„Už nemohl pokračovat. Chtěl najít vnitřní klid,“ končí prohlášení větami, které naznačují, že si Bergling vzal sám život.

Avicii se zabýval remixy a produkoval také alba. První singl Seek Bromance, vydaný v roce 2010, se dlouho držel vysoko v žebříčcích v několika zemích. O rok později vydal rovněž velmi úspěšný singl Levels a skončil tehdy na šestém místě nejlepší stovky DJ. Stal se třetím nejlépe placeným DJem světa.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.