Záhadná smrt Aviciiho: „Už to nemohl snášet.“ Mrazivý vzkaz rodiny naznačuje sebevraždu | info.cz

Články odjinud

Záhadná smrt Aviciiho: „Už to nemohl snášet.“ Mrazivý vzkaz rodiny naznačuje sebevraždu

Rodina hudebníka Tima Berglinga, po celém světě známého jako Avicii, vnesla světlo do jeho záhadné smrti. Ve druhém prohlášení, které k tragédii zveřejnila, silně naznačila, že 28letý Švéd spáchal sebevraždu. Avicii zemřel minulý týden v Ománu.

Hvězda světového formátu, která se nikdy nedokázala vyrovnat se slávou. Avicii přiznával problémy s alkoholem, kvůli kterému měl už jako sotva dvacetiletý mladík těžké zdravotní komplikace. Postupně přestal koncertovat a uzavřel se do studia, úzkost a tíha vyvolaná zájmem okolí ho ale neopustily.

To teď potvrzuje i hudebníkova rodina. Dosud k případu takřka mlčela. O uplynulém víkendu převzala Timovo tělo a vyslechla si od ománské policie, že cizí zavinění bylo vyloučeno. Od začátku se spekulovalo, že za smrtí hudebníka stál právě alkohol, rodina teď naznačuje, že si Avicii vzal život sám.

„Náš milovaný Tim byl hledač, křehká umělecká duše pátrající po odpovědích na existenciální otázky“ píše rodina v prohlášení zveřejněném serverem Variety a pokračuje: „Perfekcionista, který cestoval a tvrdě pracoval tempem, které vedlo k extrémnímu stresu“.

Když přestal s koncertováním po celém světě, chtěl podle svých blízkých najít životní rovnováhu, aby byl šťastný a mohl dělat, co ho nejvíc bavilo – hudbu. „Vážně ho tížily otázky smyslu života a štěstí,“ píše rodina, podle které Švéd nebyl stavěný na nekompromisní hudební byznys.

„Už nemohl pokračovat. Chtěl najít vnitřní klid,“ končí prohlášení větami, které naznačují, že si Bergling vzal sám život.

Avicii se zabýval remixy a produkoval také alba. První singl Seek Bromance, vydaný v roce 2010, se dlouho držel vysoko v žebříčcích v několika zemích. O rok později vydal rovněž velmi úspěšný singl Levels a skončil tehdy na šestém místě nejlepší stovky DJ. Stal se třetím nejlépe placeným DJem světa.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud