Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhadná smrt princezny Leii: Carrie Fisherovou zabila spánková apnoe, odhalil koroner. Vše ale neobjasnil

Záhadná smrt princezny Leii: Carrie Fisherovou zabila spánková apnoe, odhalil koroner. Vše ale neobjasnil

Herečku Carrie Fisherovou připravila o život spánková apnoe. Koroner však nedokázal přesně odhalit všechny příčiny úmrtí. Představitelka princezny Leii ze série Hvězdné války zemřela loni v prosinci.

„Fisherovou připravila o život spánková apnoe a kombinace dalších faktorů. Nebylo ale přesně možné určit, co její smrt způsobilo,” uvedl úřad koronera v Los Angeles County.

Dodal, že mezi faktory, které k tragédii přispěly, bylo nahromadění tukových tkání ve stěnách tepen a v hereččině těle se našly i stopy po užívání množství léků. Vyšetřovatelé ale nedokázali určit, jestli to ke smrti skutečně přispělo. 

Fisherová, kterou proslavila hlavně série Hvězdné války, zemřela loni v prosinci během cesty letadlem. Bylo jí 60 let. Dlouhodobě bojovala s drogovou závislostí a psychickými problémy. Lékaři jí diagnostikovali bipolární poruchu.

Jejího bratra Todda Fishera závěry šetření nepřekvapily. Lékaře ale vinit nechce. „Dělali, co mohli, aby vyléčili její duševní poruchu. Můžete je za to vinit? Bez jejich léků by nás možná opustila už dříve,“ dodal.