Záhadná smrt princezny Leii: Carrie Fisherovou zabila spánková apnoe, odhalil koroner. Vše ale neobjasnil | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhadná smrt princezny Leii: Carrie Fisherovou zabila spánková apnoe, odhalil koroner. Vše ale neobjasnil

Záhadná smrt princezny Leii: Carrie Fisherovou zabila spánková apnoe, odhalil koroner. Vše ale neobjasnil

Herečku Carrie Fisherovou připravila o život spánková apnoe. Koroner však nedokázal přesně odhalit všechny příčiny úmrtí. Představitelka princezny Leii ze série Hvězdné války zemřela loni v prosinci.

„Fisherovou připravila o život spánková apnoe a kombinace dalších faktorů. Nebylo ale přesně možné určit, co její smrt způsobilo,” uvedl úřad koronera v Los Angeles County.

Dodal, že mezi faktory, které k tragédii přispěly, bylo nahromadění tukových tkání ve stěnách tepen a v hereččině těle se našly i stopy po užívání množství léků. Vyšetřovatelé ale nedokázali určit, jestli to ke smrti skutečně přispělo. 

Fisherová, kterou proslavila hlavně série Hvězdné války, zemřela loni v prosinci během cesty letadlem. Bylo jí 60 let. Dlouhodobě bojovala s drogovou závislostí a psychickými problémy. Lékaři jí diagnostikovali bipolární poruchu.

Jejího bratra Todda Fishera závěry šetření nepřekvapily. Lékaře ale vinit nechce. „Dělali, co mohli, aby vyléčili její duševní poruchu. Můžete je za to vinit? Bez jejich léků by nás možná opustila už dříve,“ dodal.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.