Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zapíraná dcera Steva Jobse vydává memoáry: „Smrdíš jako záchod,“ řekl jí prý těsně před smrtí

Zapíraná dcera Steva Jobse vydává memoáry: „Smrdíš jako záchod,“ řekl jí prý těsně před smrtí

Dosud o Lise Brennan-Jobsové příliš slyšet nebylo, její nová kniha však vzbudila poprask ještě před samotným vydáním. V memoárech, které mají vyjít 4. září, vzpomíná na zesnulého otce a slavného zakladatele firmy Apple Steva Jobse. Kniha dokazuje, jak moc byl vztah mezi dcerou a celosvětově uznávaným vývojářem složitý a mnohdy velmi napjatý.

První úryvky z knihy „Small Fry“ odhalují slavného vývojáře jako nezvykle krutého otce, který nikdy neváhá říct dceři pravdu do očí. Přestože jí jeho poznámky mnohdy ublížily, Lisa prý nechce, aby její memoáry otce v očích veřejnosti poškodily – naopak.

Vztah mezi Stevem Jobsem a jeho dcerou nikdy nebyl ideální, což naznačuje především fakt, že se k otcovství po narození Lisy zpočátku nechtěl přiznat. O dva roky později – tedy v roce 1980 – to dokázaly testy otcovství, i přesto to ještě kolik let popíral. „Byla jsem pro něj přítěží pro jeho cestě na vrchol, protože se náš příběh nehodil do jeho vyprávění o velikosti a ctnosti, o kterém snil,“ cituje z memoárů server Independent.

Lisa v memoárech popisuje, jak se Jobs o dceru začal postupem času víc a víc zajímat – navštěvoval ji doma a brával ji i na bruslení. Na střední škole, když se její matka topila ve finančních problémech, u otce dokonce bydlela.

Stále se však k dceři choval velmi chladně – až na pár okamžiků, kdy naopak projevil velkou spontánnost. Například když byla Lisa na školním výletě v Japonsku, její otec se tam bez ohlášení objevil a strávil den s dcerou mimo školní program. „Bála jsem se ho, zároveň jsem k němu ale cítila třesoucí se, elektrickou lásku,“ popisuje vztah s otcem podle amerického deníku The NY Times.

Mnohdy se však Lisa musela vyrovnat s velmi drsnými komentáři. Těsně před smrtí v roce 2011 jí otec například řekl, že „smrdí jako záchod“. Lisa však Jobse brání s tím, že jí pouze řekl pravdu a její tehdejší vůně mohla skutečně připomínat osvěžovač na toaletách. „Nevěděla jsem o tom. Někdy je hezké, když vám někdo řekne, jak jste ve skutečnosti,“ vysvětluje Lisa.

Milé odpovědi se však Lisa nedočkala ani v momentě, kdy se otce zeptala, zda by jí nepřenechal své Porsche, až ho nebude potřebovat. „Nic nedostaneš. Rozumíš? Nic,“ zněla otcova drsná odpověď. Lisa se však nedočkala hezkých odpovědí ani jako malá – například když se otce ptala, jestli je první počítač společnosti Apple „Lisa“ pojmenovaný po ní. „Ne. Promiň, dítě,“ řekl Jobs tehdy ještě malé Lise. Ani to však dnes dospělá dcera nemá za zlé.

Za mnohé věci – například za to, že s ní netrávil tolik času – je jí prý otec na sklonku života omluvil. Těsně před tím, než zemřel na rakovinu slinivky, se Steve Jobs dcery údajně také ptal, jestli o něm jednou napíše knihu. Odpověděla, že ne. „Dobře,“ odpověděl prý její otec a otočil se zpátky k televizi. Tento slib Lisa nedodržela.  

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1