Zázrak v plamenech: Matka v hořícím londýnském věžáku vyhodila dítě z devátého patra. Kolemjdoucí chlapce neuvěřitelně chytil | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zázrak v plamenech: Matka v hořícím londýnském věžáku vyhodila dítě z devátého patra. Kolemjdoucí chlapce neuvěřitelně chytil

Zázrak v plamenech: Matka v hořícím londýnském věžáku vyhodila dítě z devátého patra. Kolemjdoucí chlapce neuvěřitelně chytil

Ohnivému peklu, které v noci na středu propuklo v londýnském věžáku, se jeho obyvatelé snažili uniknout nejrůznějšímu způsoby. Někteří dobrovolně skákali z oken, jiní slaňovali dolů po roztrhaných a navázaných prostěradlech, matky zase vyhazovaly své malé děti z oken. 

Jedna ze zoufalých žen dokonce svoje dítě vyhodila až z devátého patra. Muž, který neštěstí přihlížel, si naštěstí matky všiml v čas a dítě neuvěřitelně chytil, přičemž mu pomáhali i další svědci požáru. Pětiletý chlapec, kterou jiná žena vyhodila z pátého patra, podle serveru Yahoo také neutrpěl vážná zranění.

"V jednom lehce pootevřeném okně se objevila žena, která začala divoce gestikulovat, že vyhodí svého syna z okna," řekl jeden ze svědků neuvěřitelné záchranné akce. "Najednou z davu vyběhl muž a letícího chlapce chytil," dodal. 

Scény z místa požáru jsou pro všechny svědky značně traumatické, jak uvádějí britská média. "Všichni volali o pomoc. Zejména pak děti, jejichž hlásky uslyším ještě hodně dlouho," uvedla zdrcená svědkyně. Podle ní se jeden z mužů dokonce pokusil zachránit pomocí narychlo "ušitého" padáku. O jeho osudu však nejsou další zprávy.

720p 360p
Peklo v Londýně

Únik z budovy byl pro její obyvatelé opravdu obtížný. Nejen že chodby byly plné hustého kouře, z výškové budovy navíc odpadávaly hořící kusy, které lidem útěk ještě více zkomplikovaly. 

Požár 24podlažní budovy si podle aktuální bilance vyžádal nejméně šest mrtvých a více než 70 zraněných. Cottonová uvedla, že menší zranění utrpěla také řada hasičů. Britská premiérka Theresa Mayová je podle prohlášení jejího úřadu „hluboce zarmoucena tragickou ztrátou životů".

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.