Zemřel herec František Švihlík. Hvězda četnických humoresek podlehla rakovině | info.cz

Články odjinud

Zemřel herec František Švihlík. Hvězda četnických humoresek podlehla rakovině

František Švihlík, herec známý svou rolí policejního fotografa Čendy Němce ze seriálu Četnické humoresky podlehl rakovině. Po dlouhém boji s rakovinou zemřel ve svých 76 letech.

Rodák z Prahy a vyučený elektromechanik, o jehož skonu informoval web Novinky.cz, se před kamerou objevil poprvé v pohádce Jak se budí princezny coby strážného Půlnočního království. V 80. letech pak dostal větší příležitost ve filmu o vekslácích Bony a klid, kde pokřikoval na Evičku tričko v podání Veroniky Jeníkové (54).

Mihl se také ve filmu Báječná léta pod psa. V divadlech byl k vidění zejména na oblastních scénách, například v Šumperku, Teplicích či v Liberci. Vystřídal jich ale víc. „Já to nikdy nepočítal. Odhaduji asi tak dvanáct,“ prozradil v roce 2017 Švihlík v rozhovoru pro MF DNES.

Pokračování příběhu si můžete přečíst na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud