Zemřel nejstarší člověk na světě. Japonce Mijakové bylo 117 let | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel nejstarší člověk na světě. Japonce Mijakové bylo 117 let

Zemřel nejstarší člověk na světě. Japonce Mijakové bylo 117 let

V Japonsku v neděli zemřela 117letá Čijó Mijaková, která byla považována za nejstaršího člověka na světě. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Úmrtí Mijakové potvrdila vláda prefektury Kanagawa, kde žena žila. Žádné další podrobnosti úřady na žádost rodiny nezveřejnily.

Mijaková se narodila 2. května 1901. Nejstarším člověkem světa se stala letos v dubnu, kdy na jihu Japonska skonala ve věku 117 let Nabi Tadžimaová.

Podle Guinnessovy knihy rekordů se Mijaková ráda věnovala kaligrafii, které se naučila již v dětství. Kaligrafická díla prý vytvářela donedávna. Zálibu nacházela i v dobrém jídle, chutnalo jí hlavně suši a úhoří maso.

Japonské ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí oznámilo, že nejstarším člověkem se po skonu Mijakové stala Kane Tanakaová, které je 115 roků a žije v jihojaponské prefektuře Fukuoka. Guinnessova kniha rekordů nicméně uvedla, že nový nejstarší člověk světa zatím nebyl oficiálně potvrzen. Nejstarší muž světa Japonec Masazo Nonaka ze severojaponského ostrova Hokkaidó oslavil ve středu 113. narozeniny.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.