Zemřel režisér Václav Vorlíček. Legendě českého filmu bylo 88 let | info.cz

Články odjinud

Zemřel režisér Václav Vorlíček. Legendě českého filmu bylo 88 let

Český film přišel o svou největší žijící režisérskou legendu. Zemřel Václav Vorlíček (†88), režisér nejen obrovsky populárních Tří oříšků pro Popelku, ale i komedií Pane, vy jste vdova!. Jak utopit doktora Mráčka..., Což takhle dát si špenát? či seriálů Arabela nebo Létající Čestmír. Informoval o tom Blesk.cz.

Vorlíček zemřel v úterý večer v nemocnici Pod Petřínem. "Bohužel, je to pravda," potvrdil Blesku režisér Zdeněk Zelenka, Vorlíčkův dlouholetý kamarád.

Zdraví ho trápilo od podzimu 2017. V létě toho roku získal cenu za mimořádný přínos kinematografii na MFF Karlovy Vary, na podzim pokřtil svou biografii Pane, vy jste režisér se spisovatelem Petrem Mackem a svými kamarády Jiřinou Bohdalovou a Zdeňkem Zelenkou, a pak na čas většinu akcí a veřejná vystoupení rušil.

Pokračování článku na Blesk.cz >>>

Poslední rozloučení s legendárním režisérem Václavem Vorlíčkem proběhne v pražských Strašnících. >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud