Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřela Jarmila Šuláková. Královně lidových písní bylo 87 let

Zemřela Jarmila Šuláková. Královně lidových písní bylo 87 let

Informaci o úmrtí zpěvačky zveřejnila na svém facebooku kapela Fleret, se kterou Šuláková hrála. „Odešla LEGENDA. R.I.P., Jarmilko!“ stojí na profilu. 

Šuláková měla v posledních měsících podlomené zdraví. Nemohla chodit a byla upoutána na lůžko. Byla proto zcela odkázána na pomoc dcery a vnoučat. 

V posledním rozhovoru pro deník Aha! popsala nejbolestnější období svého života, kdy musela sledovat, jak umírá její milovaný nevlastní syn Michal, který trpěl nevyléčitelnou nemocí AIDS. „On za to, že se nakazil, nemohl. Pracoval v Kanadě a tam se v laboratoři píchl o jehlu. Pak se vrátil domů a zaměstnavatel mu sem posílal léky, ale ty nezabíraly,“ řekla tehdy Šuláková.

„Nejstrašnější bylo vidět, jak z veselého člověka odchází život. Sedávala jsem u něj u postele, držela ho za ruku a zpívala mu. Myslím, že mu to trochu pomohlo od bolestí, které měl. Byly strašné,“ dodala.

Šuláková zpívala v různých souborech již od dětství. Od roku 1952 byla sólistkou BROLNu, se kterým absolvovala stovky vystoupení jak v tehdejším Československu, tak i v zahraničí. Od devadesátých let pak kromě různých cimbálových souborů pravidelně vystupovala právě s folk-rockovou skupinou Fleret, která o jejím úmrtí informovala.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další zprávy zde.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1