Ženu v indonéské jeskyni věznil „šaman“. Znásilňoval ji dlouhých 15 let | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ženu v indonéské jeskyni věznil „šaman“. Znásilňoval ji dlouhých 15 let

Ženu v indonéské jeskyni věznil „šaman“. Znásilňoval ji dlouhých 15 let

Ženu, která strávila ve štěrbině mezi skalami poblíž vesnice Bajugan na ostrově Sulawesi přibližně 15 let svého života, našla tamní policie. Na stopu ji přivedl samotný „šaman“ Jago, který se během výslechu ke všem svým činům přiznal.

Když bylo dívce 13 let, odvedli ji k muži, kterému je dnes 83 let, její vlastní rodiče. Doufali, že jí pomůžou jeho alternativní metody léčby.

Podle policie muž rodičům následně řekl, že dívka odešla. Jak informuje CNN Jago ale ženu místo toho sexuálně zneužíval pod záminkou magie a čarodějnictví. Tvrdil jí, že během styku do něj vstoupí duch Amrina, kterého vydával za přítele.

„Vzhledem k tomu, že je pachatel ve vesnici respektován, existuje reálné možnost, že obětí je víc, jen o nich nevíme, protože se bojí mluvit,“ řekla Magdalena Sitorusová, členka Národní komise proti násilí na ženách.

Jagovi, který se provinil proti zákonu sexuálním zneužívání dětí a mladistvých, hrozí až 15 let za mřížemi.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.