Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zjizvená tvář se dočká remaku. Kdo nahradí ikonu Al Pacina?

Zjizvená tvář se dočká remaku. Kdo nahradí ikonu Al Pacina?

Klasická gangsterka Zjizvená tvář se v příštím roce dočká dalšího remaku. Na sklonku minulého roku to oznámilo Universal Studio. Od té doby se vedou žhavé diskuse nad tím, kdo by teoreticky mohl hrát Tonyho Montanu.

Jedno z největších filmových studií v Hollywoodu oznámilo návrat legendy. Universal Studio odhalilo obsazení remaku legendární gangsterky z roku 1983.

Zjizvená tvář se vrátí do kin po pětatřiceti letech. V titulních rolích se tentokrát objeví oscarový Leonadro DiCaprio a po jeho boku bude stát kolumbijská kráska Sofia Vergara.

Tisková zpráva studia odhalila také fakt, že film plánovali už od roku 2002. Tehdy ale nenašli nikoho, kdo by se odvážil navázat na Oscarem oceněného Al Pacina a byl schopen „ustát“ třeba i klasický Tonyho citát „Pozdravte mého malého přítele!“, který se zařadil mezi legendární filmové hlášky.

Režisér Brian De Palma přiznal, že až když video Leonarda zářit ve filmu Vlk z Wallstreet, věděl, že našel nového Tonyho Montanu.

Známější verze tohoto filmu, z roku 1983, je ale také remakem. Vůbec první Zjizvenou tvář zfilmovala dvojice Howard Hawks a Richard Rosson už v roce 1932. Námětem tehdy byla kniha Scarface (Zjizvená tvář), která líčila vzestup a pád slavného gangstera Al Caponeho.

Režisér Brian De Palma převaz příběh po svém. Děj přesadil z Chicaga do prosluněného Miami a italského gangstera nahradil kubánským emigrantem, který neobchoduje s alkoholem, ale s drogami.

Současný režisér Antoine Fuqua, který právě dotočil další remake Sedm statečných, příběh opět „přestěhuje“. Tentokrát do Los Angeles.

 

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744