Články odjinud

Zlaté Glóby: Vice, Favoritka nebo Blackkklansman. Připomeňte si největší favority na filmové ceny

720p360p

Nejvíce nominací na letošní americké filmové ceny Zlatý glóbus získal snímek Vice o někdejším americkém viceprezidentovi Dicku Cheneyem, film byl navržen v šesti kategoriích. Jen o jednu nominaci méně mají romantické drama Zrodila se hvězda se zpěvačkou Lady Gaga a historický film Favoritka. Jaké další snímky mají šanci?

Zrodila se hvězda vs. Bohemian Rhapsody

V kategorii drama byly letos nominovány i dva snímky s hudební tematikou - romantické drama Zrodila se hvězda se zpěvačkou Lady Gaga a životopisný film Bohemian Rhapsody o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym.

1080p 720p 360p
Snímek Zrodila se hvězda s Lady Gaga a Bradley Cooperem v hlavních rolích vstupuje do českých kin 4. 10. 2018. • VIDEO

BlacKkKlansman

Šanci má také příběh černošského policisty, který pronikl mezi členy Ku-klux-klanu, BlacKkKlansman nebo romantické drama If Beale Street Could Talk od režiséra oscarového filmu Moonlight Barryho Jenkinse.

720p 360p
Blackkklansman

Vice

Snímek Vice (Viceprezident) je nominován mimo jiné v kategoriích nejlepší režie i filmový scénář (Adam McKay), nejlepší film-komedie nebo muzikál i nejlepší filmový herec v komedii/muzikálu v hlavní roli i ve vedlejší roli. Postavu Dicka Cheneyho, který druhý nejvyšší úřad v USA zastával za vlády George Bushe mladšího (2001-2009), ztvárnil Christian Bale a za vedlejší roli Bushe je nominován Sam Rockwell.

Favoritka

V kategorii komedie-muzikál se o Zlaté glóby, které každoročně naznačí i možné kandidáty na prestižní Oscary, letos utkají i komedie Šíleně bohatí Asiati, historický film řeckého režiséra Jorgose Lanthimose Favoritka, road-movie Green Book o afroamerickém jazzovém pianistovi a rodinný pohádkový muzikál Mary Poppins se vrací.

1080p 720p 360p
Favoritka

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud