Znásilnění a vynucený potrat: Escobarova manželka popsala začátky jejich soužití v knize | info.cz

Články odjinud

Znásilnění a vynucený potrat: Escobarova manželka popsala začátky jejich soužití v knize

Victoria Eugenia Henao, známá také jako María Isabel Santos, ve svým memoárech popsala počátky soužití s jedním z nejznámějších drogových bossů. Vyrovnat se zpětně musela nejen se znásilněním, ale také s potratem.

Když se s Pablem Escobarem seznámila, bylo jí pouhých 14 let. Pablo, nejznámějšího kolumbijský drogový boss, byl o 11 starší. Ve své knize nazvané My Life and My Jail with Pablo Escobar popsala, že jejich sblížení neprobíhalo zcela podle jejích představ.

Sedmapadesátiletá vdova se médiím svěřila, že se „musela ponořit do hlubin své duše, aby získala odvahu a tajemství, která se snažila 44 let tajit, konečně odhalila.“ Ještě jí nebylo ani 15, když ji podle jejích slov Pablo poprvé „objal a políbil“. „Nebyla jsem na to připravená. Nevěděla jsem, co ten intimní a intenzivní kontakt znamená,“ popisuje.

O tři týdny později už se ale začala Victoria cítit „divně“. Že by mohla být těhotná, ji ale nenapadlo. Napadlo to ale Pabla, který ji odvezl do „ženského domu“ daleko v kolumbijské poušti. Po příjezdu téměř okamžitě skončila na nosítkách a starší dáma jí zavedla několik kanyl. Podle jejích slov měly sloužit jako „prevence proti těhotenství.“ „Pak mi řekla, ať jsem opatrná a kanyly si vyndám, až začnu krvácet.“

Victoria nepochopila, o co se jedná, a ženu bez řečí poslechla. Se zavedenými kanylami chodila i přes bolesti do školy. S ničím se nemohla nikomu svěřit, ani své matce ne. Potrat byl až do 70. let v Kolumbii považován za neodpustitelný hřích.

Victoriin příběh, který dlouhá léta zůstával skryt i před nejbližší rodinou, nyní právě ji zasáhl nejvíce. Dcera Victorie a Pabla Manuela není schopná pochopit, proč se její otec zachoval vůči matce tak bezohledně a vystavil jí tak velkému zdravotnímu riziku.

„Snažím se teď čelit své minulosti a převzít odpovědnost. Necítím se v této roli dobře, ale dlužím to ostatním obětem,“ píše Victoria. Přes všechno svojí bolest dokázala svému manželovi odpustit. „Máme spolu dvě děti a právě jim jsem vděčná za to, že mi dávají sílu do dalšího života.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud