Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Znovuzrozená Nokia 3310 boří rekordy. Velký zájem ale firmě přidělává starosti

Znovuzrozená Nokia 3310 boří rekordy. Velký zájem ale firmě přidělává starosti

Nostalgie táhne. Alespoň to ukazují výsledky nového modelu vzkříšené značky Nokia. Její remake legendární 3310 je ve Velké Británii v předprodejích žádanější než vyšperkované moderní smartphony. Pro Nokii to však nemusí být jen dobrá zpráva.

List The Telegraph, jenž s informací přišel, se odvolává na vyjádření společnosti Carphone Warehouse. Největší britský prodejce mobilních telefonů je zároveň jediným, který rezervace telefonu umožnil. Vyplatilo se.

Zájem je obrovský. Server Techradar píše, že je až desetinásobný oproti ostatním modelům v minulosti uvedeným na barcelonském veletrhu MWC. Na něm přitom své špičkové telefony představoval například Samsung.

„Úrovně předobjednávek na serveru Carphone Warehouse je neuvěřitelná. Dokazuje, že to není jen humbuk, ale že spotřebitelé produkt skutečně chtějí,“ prohlásil ředitel nákupu společnosti Andrew Wilson.

Co stojí za popularitou jednoduchého telefonu, jenž by multifunkčním smartphonům teoreticky neměl stačit? Právě jeho jednoduchost, nízká cena (prodává se za zhruba 1 300 korun, původní odhady byly o pár stovek vyšší), a hlavně nostalgie. Původní Nokia 3310 se na přelomu tisíciletí stala legendou.

720p 480p 360p 240p
Nokia 3310

Současná 3310 navíc nabízí mnohem lepší parametry než její předchůdkyně. Proti původním dvěma týdnům vydrží její baterie až měsíc, součástí telefonu je fotoaparát a vylepšená bude i klasická hra had.

Pro nového vlastníka Nokie, společnost HDM, však není na první pohled dobrá zpráva něčím, z čeho by měl skákat radostí. Hrozí totiž, že levný remake zastíní nabídku smartphonů Nokie. I vzhledem k ceně je přitom jejich prodej pro firmu daleko zajímavější a mají představovat hlavní zdroj budoucích příjmů.